1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 4. Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
 1. Mozaik Cafe Bar
 2. Eriza Boutique Otel Teras Bar
 3. Taksim Bar
 4. Mahzen Restaurant Türkü Evi
 5. Capitol Cafe & Bar
 6. Okyanus Cafe & Bar
 7. Wavy Bistro, Cafe & Club
 8. Balcoon Cafe

1. Mozaik Cafe Bar

Erzincan'da geceleri eğlenmek için tercih edebileceğiniz kafeler ve barlar arasında yer alan Mozaik Cafe Bar, Erzincan merkez konumunda yer almaktadır. Gürültülü eğlenceler yerine daha sakin ve sessiz gece eğlencelerini tercih ediyorsanız burayı çok seveceksiniz. Kaliteli ve temiz mekanlar arasında bulunan Mozaik Cafe'de güler yüzlü hizmet ve lezzetli bir menü bulunmakta. Mozaik Cafe Bar'da alkollü ve alkolsüz içecekler tüketebilirsiniz.

Mozaik Cafe Bar

2. Eriza Boutique Otel Teras Bar

13 Şubat Caddesi üzerinde yer alan Eriza Otel Teras Bar, bira çeşitleri açısından oldukça zengin bir mekan. Erzincan'ı tepeden gören konumu ile güzel bir manzara eşliğinde alkollü veya alkolsüz içeceklerinizi yudumlayabilir, arkadaşlarınızla, ailenizle güzel sohbetlere dalabilirsiniz. Eriza Boutique Otel Teras Bar genellikle kalabalık bir mekan olduğundan rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Eriza Boutique Otel Teras Bar

3. Taksim Bar

Erzincan'ın en lüks gece hayatı mekanlarından olan Taksim Bar, kaliteli atmosferi ve işini severek yapan personeliyle dikkat çekiyor. Ordu Mahallesi'nde yer alan Taksim Bar, Yenimahalle'deki en iyi gece mekanlarından birisi. Gece 2'ye kadar hizmet veren Taksim Bar'a gelerek dilediğiniz gibi eğlenebilir ve Erzincan gezinizi taçlandırabilirsiniz. Taksim Bar, merkezde konumlanmasıyla da kolay ulaşım imkanı sağlıyor.

Taksim Bar

4. Mahzen Restaurant Türkü Evi

Mahzen Restaurant & Türkü Evi, Erzincan'ın en sevilen gece hayatı mekanları arasında gösterilmektedir. Genellikle Erzincan'ın genç kesiminin geldiği Mahzen Türkü Evi, Ulalar Beldesi'nde yer alıyor. Emek Caddesi üzerinde bulunan Mahzen'e gelerek Ulalar'da gece hayatına katılabilir ve arkadaşlarınızla eğlenceli vakitler geçirme imkanı bulabilirsiniz. Mahzen Türkü Evi hem alkollü hem de alkolsüz içecekler bulunmaktadır.

Mahzen Restaurant Türkü Evi

5. Capitol Cafe & Bar

Erzincan Merkez, Atatürk Mahallesi konumunda yer alan Capitol Cafe & Bar, Erzincan'da genellikle genç yaştaki kişilerin gittiği mekanlar arasındadır. Canlı müzik eğlencesine sahip olan Capitol Cafe & Bar, genellikle Doğu Anadolu yöresinden türküleri seslendiren sanatçıları ağırlamaktadır. Buraya gelerek Erzincan'daki gününüzü noktalayabilir ve buradan güzel anılarla ayrılabilirsiniz. Capitol Cafe & Bar 2013 yılından beri hizmet vermektedir.

Capitol Cafe & Bar

6. Okyanus Cafe & Bar

Erzincan Okyanus Cafe & Bar, Ordu Caddesi üzerinde yer alan gece mekanlarındadır. Erzincan merkezinde bulunmasıyla pek çok yere yakın olan Okyanus Cafe & Bar, güzel atmosferi ve kaliteli hizmetiyle misafirlerini Kazım Karabekir'de ağırlamaktadır. Gece 2'ye kadar hizmet veren Okyanus Cafe & Bar, haftanın her günü saat öğlen 12'de kapılarını misafirlerine açmaktadır.

Okyanus Cafe & Bar

7. Wavy Bistro, Cafe & Club

Erzincan'da hizmet veren gece kulüplerinden birisi de Wavy Bistro, Cafe & Club'dır. Wavy Club, Atatürk Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan mekanıyla müşterilerini ağırlamakta ve oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Alkollü alkolsüz içecek seçenekleri ve lezzetli yiyecekleri, atıştırmalıkları ve mezeleriyle Wavy Bistro, Cafe & Club'ı çok beğeneceksiniz. Wavy Club'da kimi zaman konseptli partiler de yapılmaktadır.

Wavy Bistro, Cafe & Club

8. Balcoon Cafe

Erzincan'da geniş ve ferah bir mekana sahip olan Balcoon Cafe, özellikle canlı müziği ile çok sevilmektedir. Erzincan'ın görece yeni canlı müzik mekanlarından olan Balcoon Cafe'ye gelerek aileniz ve arkadaşlarınızla koyu sohbetlere dalabilir, kaliteli canlı müziğin keyfini çıkartarak Erzincan gezinize unutulmaz anılar ekleyebilirsiniz. İlgili personeliyle de dikkat çeken Balcoon Cafe'yi kesinlikle öneriyoruz.

Balcoon Cafe

Daha Fazlasını Keşfet!

Erzincan Nerede Yenir

Erzincan Nerede Yenir

Erzincan'ın zengin mutfağını yerinde tatmak isterseniz deneyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Yaprak dönerden yalancı köfteye kadar tüm Erzincan yemeklerini bulabileceğiniz bu restoran ve kafelerden en kaliteli olanları sizler için derledik.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan Otel Tavsiye

Erzincan Otel Tavsiye

Erzincan'da kalacağınız bölge, Erzincan'ı istediğiniz gibi gezebilmeniz için oldukça önemli bir noktadır. Erzincan'ın merkezinde konaklamanız gezinizi daha rahat planlamanızı sağlayacaktır. Merkezden çeşitli otobüsler veya dolmuşlarla görmek istediğiniz yerlere kolaylıkla gidebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erzincan'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kültürlerin buluşma noktası olan Erzincan'da kutlanan bazı özel günler ve festivalleri fuarlar bulunmaktadır. Erzincan seyahatinizi bu festivallerin veya fuarların gerçekleşeceği günlere denk getirerek Erzincan kültürünü ve buranın yerel insanını, alışkanlıklarıyla geleneklerini daha yakından tanıma fırsatını elde edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan'da Alışveriş - Ne Alınır?

Erzincan'da Alışveriş - Ne Alınır?

Erzincan'da el sanatları, özellikle de bakır işlemeciliği gelişmiştir. Buradan çeşitli bakır işi hediyelikler alabilir ve döndüğünüzde sevdiklerinize hediye edebilir veya süs eşyası olarak kullanmak üzere yanınızda götürebilirsiniz. Örneğin semaver, duvar tabağı, biblo ve bakır şekerlik gibi ürünleri Erzincan'dan alabilirsiniz. Bu tür bakır ve el yapımı ürünleri Tarihi Bakırcılar Çarşısı'ndan bulmanız mümkündür.

Bununla beraber Erzincan kültüründe halı dokumacılığı da büyük bir yer tutar. Birbirinden güzel Erzincan halılarından alarak kalitesini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Erzincan gezinizi bitirirken yanınızda yöresel lezzetlerden götürmek isterseniz tulum peyniri iyi bir tercih olacaktır. Tulum peyniri haricinde karakovan balı ve tava leblebisi yanınızda götürebileceğiniz diğer lezzetlerdendir.

Günlük ihtiyaçlarınız için Halt Paşa Caddesi'nde yer alan Erzincanpark AVM ve Mimar Sinan'da bulunan Ergan AVM size yardımcı olabilir.


berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan Gezilecek Yerler

Erzincan Gezilecek Yerler

Tarihinde pek çok medeniyetin egemenliği altına girmiş olan Erzincan'da hem doğal, hem de tarihi güzellikler bulunmaktadır. Ülkemizin saklı cevherlerinden olan Erzincan'da gezilecek ve görülecek çok fazla yer olduğunu görecek ve daha önce bu noktaları keşfetmediğiniz için üzüleceksiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan Ne Yenir?

Erzincan Ne Yenir?

Tarihi MÖ 900'lü yıllara dek giden Erzincan'da köklü bir yemek kültürü bulunmaktadır. Erzincan'ın İpek Yolu üzerinde bulunması da yemeklerinin çeşitliliğinde büyük bir rol oynamıştır. Doğu Anadolu mutfağının kilit malzemelerinden olan et, Erzincan mutfağında da kendisini göstermektedir. Yemyeşil yaylalarının ve temiz havasının da etkisiyle Erzincan'da yetişen sebzelerden çok güzel sebze yemekleri yapılmaktadır. Bununla beraber Erzincan'da hamur işlerinin de çok sevildiğini ve tarihi boyunca burada pek çok hamur işinin yapıldığını görüyoruz. Kısacası, Erzincan mutfağı her damak tadına uygun, zengin bir yöre mutfağıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erzincan'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erzincan hava durumu çevresindeki diğer illere göre daha ılıman olmakla beraber karasal iklim özellikleri göstermektedir. Fakat Erzincan'ın bazı noktalarında mikroklima türleri de görülebilir. Yine de Erzincan genel olarak sert bir iklime sahip olduğundan yazlar oldukça sıcak, kışlar da bol karlı ve soğuk geçer. Bu sebeple Erzincan gezisi için en ideal zaman ilkbahar veya sonbahar ayları olacaktır. Bu şekilde ekstrem hava koşullarının etkisinde kalmadan Erzincan'ı gezebilirsiniz. Erzincan geziniz sırasında çok fazla yere uğramanız gerekeceğinden rahat hava koşullarını belirleyip bu tarihlerde yola çıkmak iyi bir seçenektir. Bu noktada Erzincan'ın bazı bölgelerinde kar yağışının Mayıs ayına kadar devam edebildiğini bilmenizde yarar var.

Erzincan kış aylarından bahara kadar kayak sporu için ideal bir konum halinde gelmektedir. Erzincan'a kış mevsiminde gelerek burada yer alan kayak merkezlerinden tatilinizi geçirebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan Hakkında

Erzincan Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinin doğal güzellikler açısından en güzel şehirlerinden olan Erzincan, tarihi boyunca burada hükümdarlık kurmuş pek çok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. Tarihi İpek Yolu güzergahında bulunmakla beraber bugüne kadar başta Urartu olmak üzere Hitit, Med, Pers ve Roma imparatorluklarını/medeniyetlerini kendisine çekmiştir. Böylelikle büyük bir kültürel mirasa sahip olan Erzincan'ın tarihi zenginleşmiştir. Başkentlik geçmişi de bulunan Erzincan, Mengücekliler'e başkentlik yapmıştır. Mengücekliler'e başkentlik yaptığı süre zarfında gelişme gösteren Erzincan'da özellikle ticaret faaliyetleri hız kazanmıştır. Ticaretin de etkisiyle buraya gelen göçler artmış ve Erzincan nüfusu çoğalma göstermiştir. 1288 tarihinde Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat'ın Mengücekliler'i bitirmesiyle Erzincan Anadolu Selçuklu Devleti'nin bir şehri oldu.

Erzincan deprem gibi doğal afetlerle sıklıkla mücadele etmiş, bunun sonucu olarak nüfusunun çoğunu göç yoluyla kaybetmiştir. Deprem bölgesi olduğu için Erzincan'da şehirleşme oldukça planlıdır ve Erzincan sınırlarında yüksek katlı binalara rastlamak mümkün değildir.

Dağlarla çevrelenen bir şehir olan Erzincan'ın etrafı ve ilçeleri engebeli bir yapıya sahip olsa da şehirleşmenin asıl kurulduğu bölge oldukça düzdür. Engebeli dağlarla çevrili olmasının Erzincan'a bazı getirileri de olmuştur. Örneğin buradan akan yüksek debili sular, rafting gibi doğa sporlarının buralarda yapılabilmesine imkan vermiştir. Bununla beraber dağcılık ve trekking gibi faaliyetler de Erzincan'da gerçekleştirilebilir. Karanlık Kanyon gibi doğal güzellikler ise kanoculuk faaliyetlerinin yapılmasına elverişli bölgelerdendir.

Erzincan dokuz adet ilçenin birleşiminden oluşur. Bunlar Merkez, Refahiye, Üzümlü, Kemah, Kemaliye, Tercan, Çayırlı, İliç ve Otlukbeli şeklindedir. Son verilere göre Erzincan'ın nüfusu 220 bin kişiyi aşmış durumdadır. Erzincan'ın nüfusu verdiği göçlerle azaldığından buradaki nüfus artışı oldukça önemlidir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erzincan Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz