1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Edmonton Uçak Bileti

Edmonton Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Elk Island National Park
  2. Fort Edmonton Park
  3. Edmonton Yasama Binası
  4. Alberta Sanat Müzesi

1. Elk Island National Park

Elk Island National Park’ı Edmonton doğa hayatına şahit olmak istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. Birçok türde hayvan bu doğa parkında korunmaktadır. Nesli tükenmekte olan hayvan türlerinin bazıları da bu parkta korunmaktadır. Doğanın büyüsüne ancak bu parkta kapılacağınızı söyleyebiliriz.

Elk Island National Park

2. Fort Edmonton Park

Fort Edmonton Park’ı Edmonton’ın eski dönemlerine şahit olmak isterseniz ziyaret edebilirsiniz. Bu parkta kentin eski dönemlerinde giyilen kıyafetleri, eski araçları kısacası Edmonton şehrinin geçmişini görebiliyorsunuz. Sizi tarihi bir gezintiye çıkaracak olan bu parkı Edmonton’a gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Fort Edmonton Park

3. Edmonton Yasama Binası

Edmonton Yasama Binası şehrin göz alıcı mimarisini yansıtan binadır. Politikanın kalbinin attığı bu bina, ziyarete açıktır. Sadece dışını görmekle yetinmeyip bu binanın içini de gezip görebilirsiniz. Sadece 45 dakikanızı ayırarak bu göz alıcı mimariyi gezebilirsiniz.

Edmonton Yasama Binası

4. Alberta Sanat Müzesi

Alberta Sanat Müzesi’ni sanat tutkunu iseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz. 85 bin metrekarelik geniş bir alana yapılmış olan bu müze, birçok önemli sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır. Size küçük bir de sanat tarihi gezintisi yaşatacak bu müzeye Edmonton’a gittiğinizde mutlaka uğramalısınız.

Alberta Sanat Müzesi

Edmonton hakkında daha fazla şey keşfet!

Edmonton'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Edmonton'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Edmonton Uçak Bileti