1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Dubai Uçak Bileti

Dubai Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Burç Halife
  2. Dubai Çeşmesi
  3. Ibn Battuta Mall
  4. Dubai Gold Souk
  5. Madinat Jumeirah
  6. Palmiye Adaları
  7. Çöl Safarisi

1. Burç Halife

Burç Halife, Bir mimarlık harikası olarak nitelendirilen bu yapı, 828 metre yüksekliğindedir. 160 katı vardır ve bütün katlar kullanılabilirdir. Dünyada betonarme katlar üzerine çelikle devam edilmiş ilk binası olma özelliğine sahip olup 150. kattan itibaren çelik konstrüksiyonla inşa edilmiştir. Tam 1,2 milyar dolara mal olan bu devasa yapı kimilerine göre görmeden asla Dubai’ye gittim dememeniz gereken bir yapıdır.

Burç Halife

2. Dubai Çeşmesi

Dubai Çeşmesi, Kısacası ışıklarıyla ve müzikleriyle şahane bir müzikal sunan bir çeşme burası. Repertuvarında 20 ayrı şarkı ve yirmi farklı kareografi bulunmaktadır. Burç Halife gölü üzerindeki bu şahane çeşme, dünyanın en büyük kareografili çeşmesidir. Her gün yaklaşık beş dakikalık performanslar sergiler bu çeşme. Arap müzikleri ile beraber dünyada çok dinlenen Adele, Michael Jackson gibi sanatçıların şarkıları da mevcuttur.

Dubai Çeşmesi

3. Ibn Battuta Mall

Ibn Battuta Mall, Dünyanın en büyük temalı alışveriş merkezi unvanına sahiptir. Aslında Dubai’nin diğer alışveriş merkezlerinden fiyat ve çeşitlilik açısından bir farkı yoktur ancak mimarisinin ve tasarımının özelliklerinden dolayı görülmesi gereken bir yerdir.

Ibn Battuta Mall

4. Dubai Gold Souk

Dubai Gold Souk, Burası bir altın cenneti, ziynet eşyası alacaksanız, pahalı bir hediye almak istiyorsanız tercihinz olmalı. Esnafının yapıştı mı bırakmayan cinsten olduğu söylense de görülmeye değer bir yerdir. Aynı zamanda dünyanın en büyük yüzüğü de bu çarşı içinde sergileniyor.

Dubai Gold Souk

5. Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah, Eski Arap köylerinden esinlenilerek inşa edilmiş Madinat Jumeirah, Dubai şehrinin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Burası bir mesire yeridir. İçerisinde beş yıldızlı oteller mevcuttur, özellikle çarşısı Souk Madinat Jumeirah oldukça ünlüdür. Tarihle modern yaşamın birleştirildiği bir kompleks olan bu yeri görmeden dönmemelisiniz.

Madinat Jumeirah

6. Palmiye Adaları

Palmiye Adaları, Yapımına 2001 yılında başlanan ve tam 7 yılda tamamlanan bir mühendislik harikasıdır. Sahili genişletmek amacıyla yapılan bu yapay adalar, dünya gündemine de oldukça büyük bir iz bırakmıştı zamanında. Başarılı proje hem yapım maliyeti hem de güzelliğiyle daha onlarca yıl konuşulacak ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak kalacaktır.

Palmiye Adaları

7. Çöl Safarisi

Çöl Safarisi, Çöle sırtını vermiş bu şahane şehirde yapabileceğiniz ve aslında en kolay ulaşabileceğiniz şeylerden biri de çöl safarisidir. Çöl safarileri hava durumlarından dolayı sabahın erken saatlerinde veyahut öğleden sonraki saatlerde yapılmaktadır.

Çöl Safarisi

Dubai hakkında daha fazla şey keşfet!

Dubai Nerede Yenir

Dubai Nerede Yenir

Dubai'nin meşhur yemeklerini nerede yiyebilirim diyorsanız buyrun size birbirinden güzel restoranların listesi! Dubai'de ünlü restoranları sizin için bir araya getirdik. Dubai'de hangi restoranlara gidilir, yanıtı burada:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dubai Otel Tavsiye

Dubai Otel Tavsiye

Dubai’de konaklayabileceğiniz çok fazla seçenek mevcuttur. Dubai uçak biletimi aldım ama nerede konaklayacağım diyenler için harika bir "Dubai'de nerede kalınır" listesi hazırladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dubai'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Dubai'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dubai Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Dubai Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Dini inanışların büyük etkisi altında olan Dubai, mimari ve kültürel yaşamda ne kadar şatafatlı olursa olsun gece hayatı o kadar da etkin değildir. Bir Orta Doğu ülkesi olmasının ve İslamiyet inancına sahip olmasının etkisi çok büyüktür. Marketlerde ve dini günlerde alkol satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Eğer gece hayatı istenirse bu tamamen kaldığınız otelle sınırlı kalacaktır. 21 yaş altı bireylere içki satışı yasaktır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dubai Ne Yenir?

Dubai Ne Yenir?

Kozmopolit bir yapısı olduğu için her türlü çeşidi bulmanızın mümkün olduğu bir mutfak fakat özellikle Arap tatları tüm dünyada oldukça ünlü tatlar. Çeşitlilik fazla ancak az bilinenler olarak birkaç tat var. Aynı zamanda Dubai’de en çok tercih edilen tatlar Lübnan mutfağındandır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dubai Uçak Bileti