1. Anasayfa
 2. Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Denizli Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Denizli’ye Türkiye’deki birçok şehirden bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul ile Denizli arasında ise direkt uçuş mevcuttur. Denizli’ye yurt dışındaki şehirlerden ise bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul ile Denizli arası uçuş süresi ise ortalama bir saattir. Denizli’ye gitmek için en hızlı ulaşım yolu olan uçakla gitmeyi tercih edebilir ve uçak biletinizi ise online olarak alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Denizli’ye Nasıl Gidilir?
 2. Denizli’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Denizli’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Denizli Hakkında
 5. Denizli Ne Yenir?
 6. Denizli Nerede Yenir
 7. Denizli Gezilecek Yerler
 8. Denizli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Denizli’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Denizli'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Denizli’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Denizli Otel Tavsiye

Denizli’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Denizli’ye ve çevresindeki bölgelere Denizli Çardak Havalimanı hizmet vermektedir.

Denizli Çardak Havalimanı

Denizli Çardak Havalimanı, sivil/askeri kategoride bir havalimanıdır.1991 yılında açılmış olan bu havalimanı, Ege Bölgesi’nin en yoğun havalimanlarından biridir. Sadece 2017 yılında 690 bine yakın ziyaretçi Denizli Çardak Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Denizli’ye gitmek için online uçak biletinizi sitemizden hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı, Çardak ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde yer almaktadır. Çardak ilçesine uzaklığı 5 kilometre ve Denizli şehir merkezine uzaklığı ise 63 kilometredir. Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Baytur otobüsleri ile Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ve Pamukkale Karahayıt’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Baytur otobüsleri ile şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 1 saat sürecektir ve bilet fiyatı ise 25 liradır. Baytur otobüsleri ile Pamukkale Karahayıt’a yolculuğunuz ortalama 1 saat 10 dakika sürecektir ve bilet fiyatı 35 liradır. 

Taksi ile de Denizli Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınız sağlayabilirsiniz. Terminallerin yolcu çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Kiraladığınız araç ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Denizli’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Denizli’ye gideceğiniz zamanı bütçeniz belirlemesin, sitemizden en ucuz uçak biletlerini bulabilir, dilerseniz hemen online rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Denizli’de ılıman bir iklim görülmektedir. Kış ayları ılık ve yağışlı olan Denizli’de en soğuk ay ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık en fazla -10 dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında ise hava sıcak ve kuraktır. Yaz aylarında en sıcak geçen ay ağustos ayıdır ve ağustos ayında sıcaklık 44 dereceye kadar çıkmaktadır. Yağışın sıklıkla görüldüğü aylar ise kış ve ilkbahar aylarıdır. Denizli’ye gitmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında hem yağış azdır hem de bu aylarda Denizli’nin yemyeşil doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Denizli Hakkında

Denizli, Türkiye’de Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ege Bölgesi’nin ise güneydoğu tarafında yer almaktadır. Ege Bölgesi’nden Akdeniz Bölgesi’ne giderken bir köprü özelliği taşıyan Denizli, Anadolu’nun ise güneybatısında bulunmaktadır. Denizli, Türkiye’de sanayi ve ekonomi konusunda hızla gelişen şehirlerin grubu olan Anadolu Kaplanları’nın lider olan şehridir. Denizli şehrinin ismi, iki kelimenin birleşiminden gelmektedir. Deniz-ili şeklinde adlandırılan bu bölgenin ismi zamanla Denizli olmuştur. Ege’nin önemli şehirlerinden Denizli’ye gitmek için online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Denizli’nin toplamda 19 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise Pamukkale, Merkezefendi ve Çivril ilçeleridir. Denizli’nin toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 1 milyon 30 bine yaklaşmıştır. Önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olan Denizli, yoğun göç almakta ve nüfusu git gide artmaktadır. Denizli, şehir merkezi olarak yeni bir şehir olsa da Denizli sınırları içerisinde yer alan bölgelerin köklü bir tarihi bulunmaktadır. 1070 yılından itibaren Denizli ve bölgesinde Türkler görülmeye başlamıştır. Sırası ile Germiyanoğulları, Tavas ve Ladik beylikleri Denizli’ye egemen olmuşlardır. 1391 yılında ise Denizli Osmanlı Devleti’ne katılmıştır. Milli Mücadele döneminde Yunanlılara karşı direnişte büyük rol oynayan Denizli, 2014 yılında ise büyükşehir olmuştur. Denizli horozu ve şehir merkezinde bulunan Horoz Heykeli Denizli’nin simgeleridir. Denizli aynı zamanda bir öğrenci şehridir ve 1992 yılında kurulmuş olan Pamukkale Üniversitesi, şehrin en köklü üniversitesidir. Şehrin ekonomisi yoğun olarak ticaret ve sanayiye dayalı olsa da Denizli şehri tarıma elverişli topraklara sahiptir ve tarım da sıklıkla görülmektedir. Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden olan ve birçok doğa güzelliği bulunan Denizli’ye hızlı ve rahat ulaşım için uçakla gitmeyi tercih edebilir ve ucuza Denizli uçak biletlerini sitemizde görebilirsiniz.

Denizli Ne Yenir?

Denizli çok çeşitli bir mutfağa sahiptir. Denizli’nin ünlü lezzetleri ise şunlardır:

1. Arabaşı

Arabaşı

Arabaşı, Denizli’ye özgü bir başlangıç yemeğidir. Denizli’de arabaşı yemeği tavşan eti ile hazırlanmaktadır. Kendine özgü bir hamuru ve yeniliş tarzı olan bu yemeği Denizli’ye gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.


2. Tarhana çorbası

Tarhana çorbası

Tarhana çorbası, kışın çokça tüketilen bir çorbadır. Denizli’de tarhana çorbasının içerisine börülce, sarımsak ve nane de katılmaktadır. İçinizi ısıtacak bu lezzeti Denizli’de mutlaka tatmalısınız.

3. Patlıcan Kapama

Patlıcan Kapama

Patlıcan kapama, Denizli’de ana yemek olarak tercih edebileceğiniz bir yemektir. Hazırlanan et, domates, yeşilbiber ve pirinç harcı kızarmış patlıcanlarla sarılarak yapılır. Denizli’ye gittiğinizde patlıcan kapamanın tadına mutlaka bakmalısınız.

Bunların dışında katmer, çaput aşı ve biber tatarinin de tadına bakabilirsiniz. 

Denizli Nerede Yenir

Denizli’ye gittiğinizde uğrayabileceğiniz bazı restoranlar ise şunlardır:

1. Yasemin Ev Yemekleri

Yasemin Ev Yemekleri

Yasemin Ev Yemekleri Denizli’nin yöresel yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Üniversiteye yakın bir yerde bulunan bu restoran uygun fiyatlı olmasıyla da sıklıkla tercih edilmektedir. Yasemin ev yemekleri restoranı, Pamukkale ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi üzerinde yer almaktadır.


2. Meşhur Denizli Kebapçısı

Meşhur Denizli Kebapçısı

Meşhur Denizli Kebapçısı Denizli’de lezzetli et yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Meşhur Denizli Kebapçısı Pamukkale ilçesine bağlı Halk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Kebapçı Baki

Kebapçı Baki

Kebapçı Baki lezzetli et yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir diğer restorandır. Kebapçı Baki Restoranı Merkezefendi ilçesine bağlı Sarayköy Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Ege ve İç Anadolu mutfağının lezzetlerini harmanlayarak kendine özgü yeni lezzetler türeten Denizli’ye gitmek ve bu lezzetleri tatmak isterseniz online uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

Denizli Gezilecek Yerler

Denizli birçok gezilecek yere ev sahipliği yapmaktadır. Denizli gezi listenizde mutlaka olması gereken önemli yerler ise şuralardır:

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri, yer altı sularının açığa çıkmasıyla oluşmuş bir doğa harikasıdır. Bembeyaz ve katman şeklinde bir görüntüye sahip olan bu doğa harikasının Denizli’ye gittiğinizde mutlaka görmelisiniz. Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer almaktadır.


Laodikeia Antik Kenti

Laodikeia Antik Kenti

Laodikeia Antik Kenti Denizli’nin tarihini yansıtan yapılardan oluşmaktadır. Bu antik kent Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Atatürk ve Etnografya Müzesi

Atatürk ve Etnografya Müzesi

Atatürk ve Etnografya Müzesi, Atatürk’e ait olan eşyaların ve etnografik eserlerin sergilenmekte olduğu müzedir. 1984 yılında açılmış olan bu müze Denizli’nin Merkezefendi ilçesine bağlı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yer almaktadır.

Adalet Parkı

Adalet Parkı

Adalet Parkı, Denizli’de hem gezeceğiniz hem de Denizli’nin yemyeşil doğasına şahit olabileceğiniz bir yerdir. Adalet Parkı, Merkez ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde yer almaktadır.

Doğal güzelliklerle dolu Denizli’ye gitmek için ucuza uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Denizli Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Denizli’nin gece hayatını öğrenciler canlı tutmaktadır. Denizli’de eğlenmek istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

1. Woops Cafe&Bar

Woops Cafe&Bar

Woops Cafe&Bar, özellikle öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir bardır. Sık sık canlı müziğin de olduğu bu bar, Merkez ilçesine bağlı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yer almaktadır.

2. Route Restoran Cafe

Route Restoran Cafe

Route Restoran Cafe, Denizli’de olan çoğu konserin yapıldığı yerdir. Route Restoran Cafe, şık ve büyük bir mekan olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Route Restoran Cafe, Merkez ilçesine bağlı Çamlaraltı Mahallesi’nde yer almaktadır.

3. Big Yellow Taxi Benzin

Big Yellow Taxi Benzin

Big Yellow Taxi Benzin, özellikle gençlerin sıklıkla tercih ettiği mekanlardan biridir. Big Yellow Taxi Benzin, Pamukkale ilçesine bağlı Mevlana Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Denizli’ye gitmek ve Denizli gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız online uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Denizli’de Alışveriş - Ne Alınır?

Denizli’de alışveriş yapmak istiyorsanız Forum Çamlık ve Sinpaş Aquamall alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Bayram Yeri Meydanı’nı ve Çınar Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Denizli’den sevdikleriniz için işlemeli havlulardan alabilirsiniz.

Denizli'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

1. Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali

Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali

2. Denizli Ege Aşıklar Festivali

Denizli Ege Aşıklar Festivali

3. Ak Vadi Festivali

Ak Vadi Festivali

Denizli’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Denizli’de gezilecek yerlerin çoğu merkezde değil ilçelerinde yer almaktadır. Bu nedenle Denizli’yi gezerken sık sık ulaşım aracı kullanırsınız.

Denizli Otel Tavsiye

Denizli’de konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Anemon Denizli Otel

Anemon Denizli Otel

Anemon Denizli Otel, 5 yıldızlı bir oteldir. Havuz, restoran ve bar hizmetleri de bulunan bu otel Merkezefendi ilçesine bağlı Hacıeyüplü Mahallesi’nde yer almaktadır. Anemon Denizli Otel, Laodikeia Antik Kenti’ne 14 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 390 liradır.


2. North Point Denizli

North Point Denizli

North Point Denizli oteli 4 yıldızlı bir oteldir. Spa ve yüzme havuzu hizmetleri de bulunmaktadır. North Point Denizli oteli, Pamukkale ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Bulvarı’nda yer almaktadır ve Denizli Teleferik’e 7 kilometre mesafededir. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 330 liradır.

3. Aslan Luxury

Aslan Luxury

Daha uygun fiyatlı bir yerde kalmak isterseniz Aslan Luxury otelini tercih edebilirsiniz. Bu otel, Merkez ilçesine bağlı Asmalı Evler Mahallesi’nde yer almaktadır ve bir gecelik ücreti ortalama 130 liradır.

Eğer siz de bu şehre gitmeyi istiyor sürekli erteliyorsanız, işte size fırsat! Hemen sitemizden Denizli uçak biletinizi online olarak alıp valizlerinizi hazırlayın!

Valencia