1. Anasayfa
 2. Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Uçak Bileti

Algeria Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Algeria Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Cezayir’e Türkiye’den direkt uçuş yaparak gidemezsiniz. Ancak en az bir aktarma yaparak Cezayir’e ulaşabilirsiniz. Cezayir’e sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus, Ukrayna Hava Yolları ve British Airways’dir.

Cezayir varışlı uçak biletimi en kolay ve en ucuza nasıl alırım diye düşünüyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Cezayir’e Nasıl Gidilir?
 2. Cezayir’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Cezayir’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Cezayir Hakkında
 5. Algeria Ne Yenir?
 6. Algeria Nerede Yenir
 7. Algeria Gezilecek Yerler
 8. Algeria Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Cezayir’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Cezayir’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Cezayir’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Algeria Otel Tavsiye

Cezayir’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Cezayir’e veya Cezayir’den yapılacak uluslararası seferler için kullanılan bir havalimanı vardır. O da Houari Boumediene Havalimanı’dır.

Houari Boumediene Havalimanı

Houari Boumediene Havalimanı, Cezayir şehir merkezinin doğusunda yer alan uluslararası havalimanıdır. İsmini ise Cezayir’e başkanlık da yapmış olan ünlü bir siyasetçiden almaktadır. Houari Boumediene Havalimanı verilen diğer isim ise Cezayir Uluslararası Havalimanı’dır. Cezayir Uluslararası Havalimanı ile Cezayir şehir merkezi arası mesafe ise yaklaşık 18 kilometredir. Havalimanından Cezayir şehir merkezine ulaşım ise şu vasıtalardan biriyle gerçekleşmektedir:

Otobüs ile fazla ücret ödemeden ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Havalimanı-şehir merkezi yönünde seyahat etmek için kullanmanız gereken otobüs ETUSA otobüsleridir. Ve bu otobüslere terminal çıkışından binebilirsiniz. Yolculuğunuz ise yaklaşık yarım saat sürecektir.

Taksi ile, otobüs bekleme derdi olmadan ancak biraz pahalıya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanında yerel otobüs kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine en kestirme yol ise Rocade Nord d’Alger/N11 yoludur.

Cezayir’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cezayir’de görülen iklim tipi Akdeniz iklimidir. Kış ayları bu iklim gereği ılık ve yağışlı geçmektedir. En serin olan ocak ayında dahi sıcaklık ortalaması 16 derecedir. En fazla yağış ise aralık ayında görülmektedir. Yaz ayları ise oldukça sıcak ve yağışsız geçer. En sıcak aylar ise ortalama 30 derece ile temmuz ve ağustos aylarıdır. Eğer ilkbahar ve yaz aylarında Cezayir’e gitmeyi tercih ederseniz yağmura yakalanmaz ve kent gezinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tabi siz yağmur çamur severlerdenseniz online uçak biletinizi kış ayları için alarak Cezayir’e gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Cezayir Hakkında

Cezayir, yine aynı ismi taşıdığı Cezayir ülkesinin başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Aynı zamanda yine Cezayir ülkesinde yer alan Cezayir vilayetinin de merkez şehri olma özelliğindedir. Nüfusu günden güne artan Cezayir şehrinin merkezinin şu anda 2 milyon 714 binlik bir nüfusu vardır. Bu nüfusu sayesinde ülkenin en kalabalık şehri olma unvanını taşımaktadır. Cezayir Afrika kıtasının da önemli başkentlerindendir. Cezayir’e gittiğinizde iletişim kurabileceğiniz diller ise Arapça, Berberice, Fransızca ve İngilizcedir. Cezayir; bulunduğu ülke Cezayir topraklarının kuzeyinde, deniz kenarında yer alır.

Afrika’nın önemli şehirlerinden olan Cezayir’e gitmek için her şey hazır mı? Eğer siz tamamsanız online uçak biletinizi en ucuza size sunmakta biz de tamamız.

Algeria Ne Yenir?

Cezayir, birçok çeşit dünya mutfağından etkilenmiş bir yemek kültürüne sahiptir. En çok etkilendiği dünya mutfakları ise Türk, Afrika ve Akdeniz mutfaklarıdır. Bu çok çeşitli Cezayir mutfağına ait şu yemekleri tatmadan dönmemelisiniz:

1. Zeytinli tavuk

Zeytinli tavuk

Zeytinli tavuk, Cezayir’de akşam yemeğinde yemenizi tavsiye ettiğimiz yöresel bir yemektir. Zeytin ve tavuk nasıl bir araya gelir diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama Cezayir mutfağı bunları birleştirip lezzetli bir hal almasını bir şekilde sağlamış. Siz de bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.

2. Tajine

Tajine

Tajine, akşam yemeği için tercih edebileceğiniz bir tür güveç lezzetidir. Tajine; çeşitli sebzeler, et, maydanoz ve zeytin katılarak yapılmaktadır.

3. Hurmalı makrot

Hurmalı makrot

Hurmalı makrot ise Cezayir’e gittiğinizde yemenizi ısrarla önerdiğimiz bir yöresel tatlıdır. Kurabiye gibi ama aslında şerbetli olan bu tatlıyı çok seveceksiniz.

Algeria Nerede Yenir

Cezayir’in yemeklerini denemek ve şehri keşfetmek istiyorsanız Cezayir varışlı uçak biletinizi tek tıkla sitemizden alabilirsiniz. Cezayir’de uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şöyledir:

1. Chic Chic Restaurant

Chic Chic Restaurant

Chic Chic Restaurant, Cezayir’de lezzetli balığın ve et yemeklerinin adresidir. Midye, balık ve ıstakoz gibi birçok deniz ürününü en lezzetli haliyle burada tadabilirsiniz. Restoranların kalabalık olduğu caddeye gittiğinizde, Chic Chic Restaurant ışıl ışıl haliyle hemen dikkatinizi çekecektir.

2. Le Tantra

Le Tantra

Le Tantra, Cezayir’de yaşayanların özellikle kalabalık grup halindelerse sıklıkla tercih ettikleri restorandır. Bu restoranın açık hava bölümünde arkadaşlarınızla veya ailenizle kalabalık bir şekilde rahatça yemek yiyebilirsiniz. Üstelik en bol porsiyonlar halinde!

3. Le Tajine

Le Tajine

Le Tajine, Cezayir’in yöresel tüm lezzetlerini size sunacak olan restorandır. İsmini de Cezayir’in yöresel yemeği tajineden almaktadır. Cezayir’in her yöresel yemeğinde ustalaşmış bir restorandır fakat tajine bu restoran için oldukça önemlidir ve bu yemeğin yapımına daha çok ilgi gösterilmektedir.

Algeria Gezilecek Yerler

Cezayir’e gitmeyi uzun zamandır istiyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Online uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve Cezayir yolculuğunuza başlayın. Cezayir’e gittiğinizde şu yerleri görmeden de dönmeyin:

Şehitler Anıtı

Şehitler Anıtı

Şehitler Anıtı, Cezayir-Fransa savaşı sırasında şehit düşen Cezayir askerleri anısına yapılmış bir anıttır. Cezayir şehrini tanımak için öncelikle halkın manevi olarak değer verdiği bir yeri gezmenizi öneririz. Bu nedenle Cezayir’e gittiğinizde ilk görmeniz gereken yer Şehitler Anıtı’dır.

Kasbah

Kasbah

Kasbah, Cezayir’in tarihini yansıtan eski bir şehir alanıdır. Bu alan içerisinde birçok tarihi bina ve yol bulunmaktadır. Cezayir’in tarihini, eski şehir hayatını görmek istiyorsanız Kasbah bölgesini gezebilirsiniz.

Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali, şehrin en gösterişli yapılarından birisidir. Cezayir’i sömürgesi haline getirmiş olan Fransa’nın şehirdeki etkilerini görmek isterseniz ilk gitmeniz gereken yer burasıdır.

Bardo Müzesi

Bardo Müzesi

Bardo Müzesi, Cezayir’de yapılan arkeolojik kazılardan elde edilmiş oldukça önemli eserlerin yer aldığı müzedir. Cezayir’in tarihine ve sanatına şahitlik edeceğiniz bu müzede birçok heykel, taş yazıt ve tarihteki insanların kullandığı gündelik eşya bulunmaktadır.

Algeria Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cezayir’de fazla gelişmiş bir gece hayatı yoktur. Daha çok salon ve kafeler eğlence için yaygındır. Cezayir’e gittiğinizde eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar ise şöyledir:

1. Club Gentlemen

Club Gentlemen

Club Gentlemen, Cezayir’e gittiğinizde dışarıda alkol alıp vakit geçirebileceğiniz tek yerdir. Küçük bir yer olsa da özellikle alkol alınabilmesi açısından turistlerin göz bebeği haline gelmiştir. Club Gentlemen’de alkollü içecekler de oldukça uygun fiyatadır.

2. Salon de The Bouchaib

Salon de The Bouchaib

Salon de The Bouchaib, Cezayir geziniz sırasında dinlenip bir şeyler içmek için rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir kafedir. Cezayir’de sıklıkla tercih edilen bu kafede içeceğinizi içebilir ve enfes tatlılardan yiyebilirsiniz.

Cezayir benim gidip görmem gereken şehir diyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Hemen online uçak biletinizi alın ve Cezayir’ uçuşunuzu gerçekleştirin!

Cezayir’de Alışveriş - Ne Alınır?

Cezayir’de alışveriş yapmak istersenizBab Ezzouar alışveriş merkezine gidebilirsiniz. Cezayir’den ahşap oyma ve yöresel kıyafet alabilirsiniz.

Cezayir’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cezayir’in birçok ülkeden ilgi toplayan festivallerine siz de katılmak istiyorsanız en uygun fiyata Cezayir uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Cezayir’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Cezayir, yaklaşık 300 yıl Osmanlı’nın yönetiminde kalmıştır. Kültürel olarak bizim kültürümüze benzemeye başlamıştır. Halkın çoğu Müslüman olmuştur. Fransa’nın sömürgesi haline geldikten sonra bu benzerlik biraz daha azalsa da Cezayir’e gittiğinizde yine de bu belirgin kültürel benzerliği görebilirsiniz. Cezayir Uluslararası Havalimanı’na ineceğiniz zamanı ayarlayabilmeniz için Cezayir şehri ile Türkiye arasındaki zaman farkının 2 saat olduğunu belirtelim. Türkiye, Cezayir’den 2 saat ileridedir. Yani şu an Türkiye’de saat 10.00 ise Cezayir’de 08.00’dır.

Algeria Otel Tavsiye

Online uçak biletinizi sitemiz üzerinden aldıktan sonra size tavsiyemiz olan şu otellere göz atarak Cezayir’de nerede konaklayacağınızı seçebilirsiniz:

1. Sheraton Club des Pins Resort

Sheraton Club des Pins Resort

Sheraton Club des Pins Resort, Cezayir’deki en pahalı otellerdenden biridir. Oldukça büyük bir oteldir. Havuz, spa ve ücretsiz park alanı hizmetleri bu otelin size sunacağı sadece birkaç hizmettir. Bu otelin tek dezavantajı gezilecek yerlere ve şehrin merkezine uzak olmasıdır.

2. Radisson Blu Hotel

Radisson Blu Hotel

Radisson Blu Hotel, Cezayir’deki en güvenebileceğiniz otellerden biridir. 3 yıldızlıdır ve bir gecelik ücreti ise ortalama düzeydedir. Geniş ve lüks odaları, ışıl ışıl salonu ve tertemiz banyosu sayesinde bu oteli çok seveceksiniz.

3. Dar-Tlidjene

Dar-Tlidjene

Dar-Tlidjene, 3 yıldızlı bir oteldir. Cezayir’in yöresel motiflerini ve mimarisini yansıtan bir oteldir. Şehrin en uygun fiyatlı oteli hangisi diye sorarsanız size cevabımız Dar-Tlidjene olacaktır.

Valencia