1. Anasayfa
  2. Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Uçak Bileti

Algeria Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Algeria Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Cezayir’e Türkiye’den direkt uçuş yaparak gidemezsiniz. Ancak en az bir aktarma yaparak Cezayir’e ulaşabilirsiniz. Cezayir’e sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus, Ukrayna Hava Yolları ve British Airways’dir.

Cezayir varışlı uçak biletimi en kolay ve en ucuza nasıl alırım diye düşünüyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Cezayir’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Cezayir Hakkında
  3. Algeria Ne Yenir?
  4. Algeria Nerede Yenir
  5. Algeria Gezilecek Yerler
  6. Algeria Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Cezayir’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Cezayir’de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Algeria Otel Tavsiye

Cezayir’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Cezayir’e veya Cezayir’den yapılacak uluslararası seferler için kullanılan bir havalimanı vardır. O da Houari Boumediene Havalimanı’dır.

Houari Boumediene Havalimanı

Houari Boumediene Havalimanı, Cezayir şehir merkezinin doğusunda yer alan uluslararası havalimanıdır. İsmini ise Cezayir’e başkanlık da yapmış olan ünlü bir siyasetçiden almaktadır. Houari Boumediene Havalimanı verilen diğer isim ise Cezayir Uluslararası Havalimanı’dır. Cezayir Uluslararası Havalimanı ile Cezayir şehir merkezi arası mesafe ise yaklaşık 18 kilometredir. Havalimanından Cezayir şehir merkezine ulaşım ise şu vasıtalardan biriyle gerçekleşmektedir:

Otobüs ile fazla ücret ödemeden ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Havalimanı-şehir merkezi yönünde seyahat etmek için kullanmanız gereken otobüs ETUSA otobüsleridir. Ve bu otobüslere terminal çıkışından binebilirsiniz. Yolculuğunuz ise yaklaşık yarım saat sürecektir.

Taksi ile, otobüs bekleme derdi olmadan ancak biraz pahalıya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanında yerel otobüs kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine en kestirme yol ise Rocade Nord d’Alger/N11 yoludur.

Cezayir’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Cezayir, yaklaşık 300 yıl Osmanlı’nın yönetiminde kalmıştır. Kültürel olarak bizim kültürümüze benzemeye başlamıştır. Halkın çoğu Müslüman olmuştur. Fransa’nın sömürgesi haline geldikten sonra bu benzerlik biraz daha azalsa da Cezayir’e gittiğinizde yine de bu belirgin kültürel benzerliği görebilirsiniz. Cezayir Uluslararası Havalimanı’na ineceğiniz zamanı ayarlayabilmeniz için Cezayir şehri ile Türkiye arasındaki zaman farkının 2 saat olduğunu belirtelim. Türkiye, Cezayir’den 2 saat ileridedir. Yani şu an Türkiye’de saat 10.00 ise Cezayir’de 08.00’dır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz