1. Anasayfa
  2. Brisbane Uçak Bileti

Brisbane Uçak Bileti

Brisbane Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Brisbane Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye’den Brisbane’e her gün neredeyse 20 ye yakın sefer düzenlenir ancak maalesef düzenlenen seferler direkt uçuş değildir. Eğer Brisbane’e ulaşmak istiyorsanız aktarmalı uçuşlarla gitmek zorundasınız. Ülkemiz üzerinden en sık yolculuk yapılan şehirler arasında İstanbul, İzmir ve Antalya yer almaktadır. Türk Hava Yolları, Qantas Airways, Etihad Airways, Emirates ve V Australia gibi havayolu firmaları bu rotada en çok sefer düzenleyen havayolu firmalarındandır. 

Uçuşlar aktarma süreleri hariç olmak kaydıyla yaklaşık 20-22 saat sürmektedir. Uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti alabilirsiniz. 30-35 gün öncesinden alacağınız biletler en ucuz uçak bileti olacaktır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Brisbane’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Brisbane Hakkında
  3. Brisbane Ne Yenir?
  4. Brisbane Nerede Yenir
  5. Brisbane Gezilecek Yerler
  6. Brisbane Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Brisbane’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Brisbane'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Brisbane Otel Tavsiye

Brisbane'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Brisbane’da Brisbane Havaalanı adında bir adet havaalanı bulunmaktadır. Civar şehirlerde havalimanı olsa da Türkiye üzerinden bu havalimanlarına uçuş yapılmamaktadır. Bu nedenle Brisbane’e ulaşımda daha çok Brisbane havaalanı kullanılmaktadır.

Brisbane Havaalanı

Şehir merkezinden yaklaşık 18 kilometre kadar uzağa konumlandırılmış olan bu havaalanı her yıl 20 milyonu aşkın yolcu alıp vermektedir. Her yıl yaklaşık 200 binden fazla uçak iniş ve kalkışı sağlayan bu havaalanından şehir merkezine ulaşım birçok şekilde yapılabilmektedir. Brisbane Havaalanı’ndan Brisbane’ye gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren, bu şehirde yaygın olarak kullanılan toplu taşıma aracıdır. Brisbane Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için ise BDVL denilen tren hattını kullanmanız gerekmektedir. Tren ile şehir merkezine olan yolculuğunuz ise yaklaşık yarım saat sürecektir. 

Otobüs ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün ancak tren aktarması yaparak. Eğer yürümek istemezseniz BDVL’den 8. durakta inip 1 dakika boyunca kuzey istikametinde giderseniz otobüs durağına varacaksınız. Otobüs durağında da 340 ya da 390 nolu otobüs ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi çağırarak veya havalimanı içerisinde hazır bekleyen taksilerden birine binerek de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aktarma yapmak, saatlerce toplu taşıma ile yol kat etmek size göre değilse en iyi tercih taksi olacaktır. 

Araç kiralayarak, konforunuzdan ödün vermeden şehir merkezine gidebilirsiniz. Havaalanında yer alan araç kiralama ofislerine uğrayarak bütçeniz doğrultusunda bir araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızla en kestirme yoldan Brisbane şehir merkezine gitmek isterseniz Airport Link ve M3 yolunu takip edebilirsiniz.

Seyahatinizi planlıyorsunuz ancak hala uçak biletiniz yoksa da dert etmeyin, sitemiz üzerinden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Brisbane’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kentin iklimi dolayısıyla tercih edilen aylar herkes tarafından sıkça tercih edildiğinden dolayı otel rezervasyonları sürekli olarak dolmaktadır. Gitmeden önce bütün rezervasyonlarınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar tarihler belirtilmiş olsa da eğer etkinlikler için gidilmek isteniyorsa uçak biletini almadan mutlaka tarihleri yeniden kontrol etmelisiniz. Ayrıca hala uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz