1. Anasayfa
  2. Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bakü Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Bakü’ye Türkiye’den direkt uçuşla gitmek için İstanbul ve Ankara’dan uçuşunuzu yapabilirsiniz. İstanbul’dan Bakü’ye direkt uçuş yaklaşık 2 saat 40 dakika ve Ankara’dan Bakü’ye direkt uçuş 2 saat 20 dakika sürmektedir. Türkiye’nin diğer illerinden ise bir aktarma yaparak Bakü’ye gidebilirsiniz. Antalya, İzmir ve Konya gibi büyükşehirlerden Bakü’ye bir aktarmalı uçuşunuz 17-22 saat aralığında sürecektir.

Bulunduğunuz şehirden Bakü’ye uçak bileti arıyorsanız sitemize bakabilir ve uçak biletinizi en uygun fiyata alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Bakü’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Bakü Hakkında
  3. Bakü Ne Yenir?
  4. Bakü Nerede Yenir
  5. Bakü Gezilecek Yerler
  6. Bakü Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Bakü’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Bakü'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Bakü Otel Tavsiye

Bakü'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bakü’ye hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinse birçok alternatif seçenek mevcuttur.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı adını Azerbaycan’ın eski cumhurbaşkanı olan Haydar Aliyev’den almıştır. Havalimanının eski adı ise Bine Uluslararası Havalimanı’dır. Bakü’de bulunan çoğu yapı gibi havalimanı da oldukça göz kamaştırıcıdır. Bu göz kamaştırıcı havalimanı, Kafkasya yöresinin en büyük ve en yoğun havalimanı olma özelliğindedir. Bakü şehir merkezinin kuzeydoğu tarafında kalan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Bakü şehir merkezine gidebilmeniz için ise üç ayrı vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giden ekspres otobüsleri, 06-19 arası yarım saatte bir, 19-21 arası 40 dakikada bir ve 21-06 arası saatte bir hareket etmektedir. Ekspres otobüslerini yolcu çıkışında bulabilirsiniz. Ekspres otobüsleri 28 Mayıs Metro İstasyonu ve sonrasında Köroğlu Tren İstasyonu istikametinde ilerlemektedir. Otobüs bilet fiyatı ise 1.50 Azerbaycan manatıdır.

Taksi ile toplu taşıma bekleme derdi olmadan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yolcu çıkışı önünde bulunan beyaz renkteki taksileri kullanarak ortalama 20-25 Azerbaycan manatına şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanında Avis ve Europcar gibi araç kiralama acentesinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracınız ile Airport RD üzerinden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Bakü’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bakü, pahalı bir şehirdir. Özellikle et ve alkol gibi ürünlerin pahalılığı sizi şaşırtmasın. Bakü’de eğer taksi ile bir yere ulaşımınızı sağlayacaksanız pazarlık yapmayı unutmamalısınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz