1. Anasayfa
 2. Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bakü Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Bakü’ye Türkiye’den direkt uçuşla gitmek için İstanbul ve Ankara’dan uçuşunuzu yapabilirsiniz. İstanbul’dan Bakü’ye direkt uçuş yaklaşık 2 saat 40 dakika ve Ankara’dan Bakü’ye direkt uçuş 2 saat 20 dakika sürmektedir. Türkiye’nin diğer illerinden ise bir aktarma yaparak Bakü’ye gidebilirsiniz. Antalya, İzmir ve Konya gibi büyükşehirlerden Bakü’ye bir aktarmalı uçuşunuz 17-22 saat aralığında sürecektir.

Bulunduğunuz şehirden Bakü’ye uçak bileti arıyorsanız sitemize bakabilir ve uçak biletinizi en uygun fiyata alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bakü’ye Nasıl Gidilir?
 2. Bakü'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bakü’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bakü Hakkında
 5. Bakü Ne Yenir?
 6. Bakü Nerede Yenir
 7. Bakü Gezilecek Yerler
 8. Bakü Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bakü’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bakü'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bakü’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bakü Otel Tavsiye

Bakü'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bakü’ye hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinse birçok alternatif seçenek mevcuttur.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı adını Azerbaycan’ın eski cumhurbaşkanı olan Haydar Aliyev’den almıştır. Havalimanının eski adı ise Bine Uluslararası Havalimanı’dır. Bakü’de bulunan çoğu yapı gibi havalimanı da oldukça göz kamaştırıcıdır. Bu göz kamaştırıcı havalimanı, Kafkasya yöresinin en büyük ve en yoğun havalimanı olma özelliğindedir. Bakü şehir merkezinin kuzeydoğu tarafında kalan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Bakü şehir merkezine gidebilmeniz için ise üç ayrı vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giden ekspres otobüsleri, 06-19 arası yarım saatte bir, 19-21 arası 40 dakikada bir ve 21-06 arası saatte bir hareket etmektedir. Ekspres otobüslerini yolcu çıkışında bulabilirsiniz. Ekspres otobüsleri 28 Mayıs Metro İstasyonu ve sonrasında Köroğlu Tren İstasyonu istikametinde ilerlemektedir. Otobüs bilet fiyatı ise 1.50 Azerbaycan manatıdır.

Taksi ile toplu taşıma bekleme derdi olmadan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yolcu çıkışı önünde bulunan beyaz renkteki taksileri kullanarak ortalama 20-25 Azerbaycan manatına şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanında Avis ve Europcar gibi araç kiralama acentesinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracınız ile Airport RD üzerinden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Bakü’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bakü şehrinde karasal iklimin özellikleri hüküm sürmektedir. Bakü kış aylarında soğuk ve yağışlıdır. Ortalama yağış miktarı kış aylarında artmaktadır ve kış aylarının ortalama sıcaklığı 3 derecedir. Yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Yaz aylarının ortalama sıcaklığı ise 24 derecedir. Bakü şehir gezisi için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve yaz aylarıdır. 

Bakü’ye gideceğiniz tarihi belirlediyseniz online uçak biletinizi hemen alıp valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Bakü Hakkında

Bakü, Azerbaycan’ın merkezi şehri yani başkentidir. Hazar Denizi kıyısında yer alan Bakü, Azerbaycan’ın ise doğu kısmında kalmaktadır. Hem başkent hem de bir liman kenti olan Bakü, Azerbaycan’ın en gelişmiş ve en köklü şehirlerinin başında yer almaktadır. Son yıllarda daha da gelişmesiyle birlikte nüfusu da bu oranda giderek artmıştır. Bakü’nün en son sayımlara göre nüfusu 2 milyon 240 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu Bakü’yü Azerbaycan’ın en kalabalık şehri yapmıştır. Bakü, her alanda Azerbaycan’ın merkez şehridir. Ülke ekonomisinde oldukça etkili olan sanayi ve ticaretin kalbi Bakü’de atmaktadır. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Birçok üniversiteye ev sahipliği yapan Bakü’de en eski üniversite 1919 yılında kurulmuş olan Bakü Devlet Üniversitesi’dir. Bakü, mimari alanda da oldukça gelişmiş, gösterişli bir şehirdir. Taze Pir Cami gibi birçok mimari harikası eser, şehrin adeta simgesi haline gelmiştir. Bakü’nün resmi iletişim dili ise Azericedir. Siz Rusça biliyorsanız da Bakü’deki çoğu insanla kolaylıkla anlaşabilirsiniz. Bakü her alanda olduğu gibi ulaşım konusunda da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu nedenle şehri gezerken bir yerden bir yere ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bakü’de para birimi olarak ise Azerbaycan manatı kullanılmaktadır.

Türkiye’nin kardeş ülkelerinden olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitmek istiyorsanız online uçak biletine sitemizden en uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Bakü Ne Yenir?

Bakü’nün tadı damağınızda kalacak lezzetleri ise şunlardır:

1. Şah Pilavı

Şah Pilavı

Şah Pilavı, Azerbaycan’da hemen hemen her evde sıklıkla yapılan bir yöresel pilavdır. İçerisine çok fazla çeşit malzeme katılan şah pilavına asıl tadı veren malzemeler kuzu eti, kestane, kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru eriktir.

2. Düşbere

Düşbere

Düşbere, şehre gelenlerin yemekten vazgeçemediği bir lezzettir. Mantı tarzında açılan yufka içerisine dana veya kuzu eti konularak hazırlanan düşbere, kendine has bir sosla tüketilmektedir.

3. Şekerbura

Şekerbura

Şekerbura tatlı sevenlere Bakü’de yemesini ısrarla tavsiye ettiğimiz bir lezzettir. Şekerbura, fındık veya cevizle hazırlanan bir tatlıdır ve özellikle görünüşüyle ziyaretçilerin iştahını açmaktadır.

Bakü lezzetleri benim damak zevkime göre diyorsanız ucuza uçak biletinizi hemen alın ve Bakü lezzetlerini yerinde tadın!

Bakü Nerede Yenir

Bakü lezzetlerini tadabileceğiniz, Bakü’nün ünlü restoranları ise şuralardır:

Restaurant Shah

Restaurant Shah

Restaurant Shah, tarihi dokusuyla ziyaretçileri kendine çeken bir restorandır. Şehrin merkezi bir noktasında bulunan bu restoranda Bakü lezzetlerini doyasıya tadabilirsiniz.

Nergiz Restaurant

Nergiz Restaurant

Nergiz Restaurant, şehrin en ünlü restoranlarındandır. Sadece yemek değil görsel olarak da ziyaretçilerine bir şölen yaşatmaktadır. Özellikle yöresel tarz sevenler kesinlikle bu restoranı tercih etmeli.

Paul’s Bakü Steakhouse

Paul’s Bakü Steakhouse

Paul’s Bakü Steakhouse, lezzetli bir et yemeği yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz restoranların başında yer almaktadır. Üstelik servisinin hızlı olmasıyla da ziyaretçilerinin beğenilerini toplayan bir restorandır.

Zeytun Restaurant

Zeytun Restaurant

Zeytun Restaurant, Hazar Denizi manzarası eşliğinde yemek yemek isteyenlerin ilk tercihi olan restorandır. Manzaraya karşı Bakü lezzetlerinin tadının daha da lezzetli olacağını düşünüyorsanız bu restoranı tercih edebilirsiniz.

Bakü Gezilecek Yerler

Bakü benim gezip görmem gereken şehir diyorsanız, sizin için uygun zamana ucuza uçak biletinizi sitemizden alabilir veya dilerseniz rezervasyon yapabilirsiniz. Bakü’de mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Kız Kalesi

Kız Kalesi

Kız Kalesi, Bakü’nün sembolü haline gelmiş yaklaşık bin yıllık bir kaledir. Kız Kulesi adıyla da anılan Kız Kalesi, tarihi boyunca şehirde birçok efsaneni doğmasına sebep olmuştur. 2000 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan Kız Kulesi’ni Bakü’ye gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Eski Şehir

Eski Şehir

Eski Şehir veya diğer adıyla İçeri Şehir, Bakü’nün tarihi şehridir. Bakü’nün eski yapılarını görebileceğiniz, gezerken Bakü’nün tarihi kokusunu içinize çekebileceğiniz İçeri Şehir de Kız Kalesi gibi 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almıştır.

Şirvanşahlar Sarayı

Şirvanşahlar Sarayı

Şirvanşahlar Sarayı, Bakü’nün tarihini ve göz kamaştırıcı mimarisini yansıtan yapıdır. Yaklaşık 600 yıldır dimdik ayakta duran bu saray, Şirvanşahlar hanedanından İbrahim Halilullah zamanında yapılmıştır. Şirvanşahlar Sarayı da 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir.

Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Azerbaycan’ın en büyük sanat müzesi olma özelliğindeki müzedir. 1936 yılında kurulmuş olan bu müze, şehrin merkezi bir noktasında yer almaktadır. Eğer sanata ilgiliyseniz bu donanımlı müzeyi gezmenizi öneririz.

Bakü Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bakü, gece hayatı konusunda dünya sıralamasında ilklerde yer almaktadır. Bakü’nün gece hayatının tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız size önerimiz olan şu mekanlara gidebilirsiniz:

Enerji Club

Enerji Club

Enerji Club, şehrin en popüler gece kulüplerindendir. Birçok ünlü dj bu gece kulübünde sahne almaktadır. Hazar Denizi’nin hemen yanında olan bu gece kulübü, özellikle turistlerin sıklıkla uğradıkları gece kulübüdür.

Bakü Nightlife

Bakü Nightlife

Bakü Nightlife, birçok konserin yapıldığı gece kulübüdür. Arkadaşlarınızla grup halinde eğlenmek ve müziğin tadını çıkarmak istiyorsanız bu gece kulübü tam sizin için olacaktır.

The London Pub

The London Pub

The London Pub, arkadaşlarınızla birlikte rahatlıkla saatlerce oturabileceğiniz pubtır. Nostaljik yapısıyla ziyaretçilerini kendine çeken bu pubın lezzetli kokteyllerini mutlaka tatmalısınız.

360 Bar&Cafe

360 Bar&Cafe

360 Bar&Cafe’de farklı tarzlarda alkollü içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Bu barın diğer barlardan farkı ise size Bakü manzarasını neredeyse kuş bakışı şekilde sunmasıdır.

Bakü varışlı uçak biletini en ucuza nereden alırım diye düşünüyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bakü’de Alışveriş - Ne Alınır?

Bakü’de alışveriş yapmak istiyorsanız Nizami Caddesi ve Fıskiye Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bakü’den hatıra olarak Bakü kilim ve halılarından alabilirsiniz.

Bakü’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bakü, pahalı bir şehirdir. Özellikle et ve alkol gibi ürünlerin pahalılığı sizi şaşırtmasın. Bakü’de eğer taksi ile bir yere ulaşımınızı sağlayacaksanız pazarlık yapmayı unutmamalısınız.

Bakü Otel Tavsiye

Bakü’de konaklamak için bir yer arıyorsanız şu önerilerimize göz atabilirsiniz:

1. Hilton Bakü

Hilton Bakü

Hilton Bakü, Hazar Denizi’nin hemen yanında bulunan beş yıldızlı bir oteldir. Oldukça lüks olan bu otelde aradığınız tüm hizmetleri bulabilirsiniz. Bir gecelik ücreti ise Bakü’nün diğer otellerine göre oldukça pahalıdır.

2. Boulevard Side Hotel

Boulevard Side Hotel

Boulevard Side Hotel, sunduğu imkanlara göre fiyatına oldukça uygun diyebileceğimiz bir oteldir. Boulevard Side Hotel, dört yıldızlı bir oteldir ve Bakü’nün diğer otellerine göre bir gecelik fiyatı ortalamadır. Bakü’nün sembolü haline gelmiş olan Kız Kalesi’ne ise arabayla yalnızca 13 dakikalık uzaklıktadır.

3. Sheraton Bakü Airport

Sheraton Bakü Airport

Sheraton Bakü Airport adlı otel havalimanına yakın olması sebebiyle yol yorgunluğuyla bir daha yol çekmek istemeyen birçok ziyaretçinin ilk konakladığı otel olmaktadır. Havalimanına ulaştığınızda kendinizi yorgun hissediyorsanız bu otelde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Sheraton Bakü Airport adlı otel dört yıldızlı bir oteldir ve bir gecelik fiyatı da Bakü’nün diğer otellerine göre ortalamadır.

Nerede konaklayacağınızı ve Bakü’ye ne zaman gideceğinizi belirlediyseniz ucuz uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alarak Bakü gezisine çıkabilirsiniz.

Valencia