1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Auckland Uçak Bileti

Auckland Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Auckland Savaş Müzesi
  2. Sky Tower
  3. Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi
  4. Waitakere Ranges

1. Auckland Savaş Müzesi

Auckland Savaş Müzesi; Auckland’ın savaş tarihiyle ilgili, bu bölgenin insanlık tarihiyle ilgili ve Yeni Zelanda’nın doğa tarihiyle ilgili eserlerin, eşyaların, fotoğrafların ve eşyaların sergilendiği müzedir. Elbette gittiğiniz şehrin tarihini az da olsa merak ediyorsunuzdur. Bu yüzden Auckland’ın nasıl şehirleştiğini, hangi savaş acılarını çektiğini ve Yeni Zelanda’nın doğa ve insanlık tarihiyle ilgili en güvenilir bilgileri edinebileceğiniz Auckland Savaş Müzesi’ni mutlaka görmenizi öneriyoruz. Bu anıt-müze şeklindeki Neoklasik tarzda inşa edilmiş binanın kendisine de hayran kalacaksınız.

Auckland Savaş Müzesi

2. Sky Tower

Sky Tower, yani Auckland’ın Gökyüzü Kulesi şehri ayaklarınızın altına serecek olan ve şehrin manzarasını size başka bir pencereden gösterecek olan yerdir. Sıkı durun, bu kulenin en önemli özelliğini henüz bilmiyorsunuz! Sky Tower, 328 metre uzunluğundadır ve bu uzunluğuyla Güney Yarım Küre kesiminin en uzun yapısı olma özelliğindedir. Bu kuleye çıktığınızda şehir manzarasını izlemekle yetinmeyip sky jump ve sky walk etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Sky Tower

3. Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi

Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi, Auckland’ın dünya çapında uzmanı olduğu konuda yani denizcilik konusunda nasıl geliştiğini görebileceğiniz müzedir. Yeni Zelanda’nın tarihteki topluluğunun yani Maorilerin denizcilik konusunda gösterdikleri gelişmeleri, bu alandaki eserleri inceleme fırsatını bu müzede bulabilirsiniz. Denizciliğe özel bir ilgisi olanların, Auckland’a gittiğinde ilk olarak gezip görmesi gereken yer kesinlikle burasıdır.

Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi

4. Waitakere Ranges

Waitakere Ranges, Auckland’ın doğasını, doğal yaşamını ve eşsiz güzelliklerini size gösterecek olan yerdir. Şehir merkezine uzak bir konumda yer alan Waitakere Ranges, ancak arabayla veya bu güzergahta çalışan otobüslerle gidebileceğiniz bir yerdir. Uzun bir yol kat ederek gideceğiniz bu doğa alanı, bu kadar zahmete katlandığınıza inanın ki değecek. Waitakere Ranges alanını gezerken birçok plaj, yağmur ormanı, şelale ve park keşfedeceksiniz.

Waitakere Ranges

Daha Fazlasını Keşfet!

Auckland Nerede Yenir

Auckland Nerede Yenir

Auckland’da nerede yemek yiyeceğim diye düşünüyorsanız, size önerimiz olan şu restoranlara bir göz atın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland Otel Tavsiye

Auckland Otel Tavsiye

Auckland seyahatiniz için her şey hazır mı? Auckland uçak biletinizi de sitemizden online uçak bileti şeklinde alarak hazır ettiyseniz sıra geldi bu eşsiz şehre gittiğinizde nerede konaklayacağınıza. Auckland’da kalmanız için size önerimiz olan oteller şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Auckland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Auckland uçak bileti almayı kararlaştırdınız fakat hangi tarihler arasında gideceğinize henüz karar veremediyseniz size tavsiyemiz, Auckland’ın önemli günlerine ve festivallerine göre gidiş-dönüş vaktinizi belirlemeniz. Çünkü bu önemli günleri kaçırmanızı istemeyiz. Auckland’ın kültürünü yansıtan önemli günler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland’da Alışveriş - Ne Alınır?

Auckland’da Alışveriş - Ne Alınır?

Auckland’da alışveriş için öncelikle gitmeniz gereken yer, Queen Caddesi’dir. Burada aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Auckland’dan ne alınır? Diye soracak olursanız size önerimiz, Yeni Zelanda kültürünü yansıtan Kiwiana hediyelik eşyalarından almanız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Auckland Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Denizin kenarında yer alan Auckland, sahil bölgelerindeki ve deniz kenarında kalan caddelerindeki gece kulüpleriyle ve barlarıyla ünlenmiştir. Auckland’da gecenin kalbi nerede atar diye soracak olursanız size verebileceğimiz ilk cevap, hiç şüphesiz Waterfront bölgesi olacaktır. Auckland’da uğramanızı önerdiğimiz mekanları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland Ne Yenir?

Auckland Ne Yenir?

Auckland, Yeni Zelanda mutfağının iyi bir temsilcisidir. Bunun yanında Yeni Zelanda’nın yerli halkı olan ve Auckland’da da nüfusun belirli bir yoğunluğunu oluşturan Maorilerin mutfağını tanıma şansını da Auckland’a gittiğinizde yakalamış olursunuz. Yeni Zelanda mutfağının temelini de Maorilerin yemek kültürü oluşturmaktadır. Auckland’da mutlaka tatmanız gereken lezzetlere geçmeden önce, online uçak biletinizi en ekonomik haliyle sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Auckland’a gittiğinizde tatmanızı ısrarla önerdiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Auckland’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Auckland’a ılıman bir iklim hakimdir. Şehirde dondurucu soğuklar görülmez, genel olarak her ay sıcaktır. Ancak Auckland’a ne zaman gitmeniz gerektiğini belirleyecek olan yağışlardır. Güney Yarım Küre kesiminde yer alan bu şehirde; en az yağışın olduğu zaman, ilkbahar ve yaz mevsimi içerisinde giren, ekim, kasım, aralık ve ocak aylarıdır. Auckland’a gitmek için en ideal zamanlar bu aylardır. Auckland’ın sıcaklıklarını merak ediyorsanız, onları da söyleyelim. Yaz aylarından en sıcak ay olan ocak ayında sıcaklık ortalaması 23 derecedir. Kış aylarından en serin diyebileceğimiz ay olan ağustos ayında ise sıcaklık ortalaması 14 derecedir.

Ben ılık havaları severim bu yüzden Auckland benim şehrim diyorsanız, sitemizdeki en ucuz online Auckland uçak biletlerini kaçırmayın! Benim şehrim dediğiniz bu şehri yakından görün!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland Hakkında

Auckland Hakkında

Auckland, bir adalar ülkesi olan Yeni Zelanda’nın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Konum olarak ülkenin kuzey tarafında, Kuzey Adası kesiminde yer almaktadır. Auckland’ın dünyaya ün salan özelliği bir yelkenliler şehri olmasıdır. Kentte yelken ve yat alanında şampiyonluk zirvesindedir. Öyle ki bu özelliği sayesinde şehre takma ad olarak Yelkenliler Şehri adı verilmiştir. Auckland’ın ülke genelinde ün salan özelliği ise nüfusudur. 2017 nüfus sayımına göre kentin nüfusunun 1 milyon 660’a yakın olduğu belirlenmiştir. Bu nüfusuyla Auckland, Yeni Zelanda’nın en kalabalık şehri olma özelliğindedir. Auckland’a gittiğinizde sizi ilk olarak etkileyecek şeyin kentin sakinliği ve eşsiz limanı olacaktır. Kenti çevreleyen Hauraki Körfezi, Auckland’ı eşsiz bir manzaraya kavuşturmaktadır. Eşsiz manzarasıyla ve Yelkenliler Şehri olmasıyla dünyaca ünlenen Auckland’ı gezmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse, en ucuz Auckland uçak biletini sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Auckland’da yaygın olarak konuşulan dil İngilizcedir. Şehirde kullanacağınız para birimi ise Yeni Zelanda dolarıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Auckland Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz