1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Auckland Uçak Bileti

Auckland Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Auckland Savaş Müzesi
  2. Sky Tower
  3. Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi
  4. Waitakere Ranges

1. Auckland Savaş Müzesi

Auckland Savaş Müzesi; Auckland’ın savaş tarihiyle ilgili, bu bölgenin insanlık tarihiyle ilgili ve Yeni Zelanda’nın doğa tarihiyle ilgili eserlerin, eşyaların, fotoğrafların ve eşyaların sergilendiği müzedir. Elbette gittiğiniz şehrin tarihini az da olsa merak ediyorsunuzdur. Bu yüzden Auckland’ın nasıl şehirleştiğini, hangi savaş acılarını çektiğini ve Yeni Zelanda’nın doğa ve insanlık tarihiyle ilgili en güvenilir bilgileri edinebileceğiniz Auckland Savaş Müzesi’ni mutlaka görmenizi öneriyoruz. Bu anıt-müze şeklindeki Neoklasik tarzda inşa edilmiş binanın kendisine de hayran kalacaksınız.

Auckland Savaş Müzesi

2. Sky Tower

Sky Tower, yani Auckland’ın Gökyüzü Kulesi şehri ayaklarınızın altına serecek olan ve şehrin manzarasını size başka bir pencereden gösterecek olan yerdir. Sıkı durun, bu kulenin en önemli özelliğini henüz bilmiyorsunuz! Sky Tower, 328 metre uzunluğundadır ve bu uzunluğuyla Güney Yarım Küre kesiminin en uzun yapısı olma özelliğindedir. Bu kuleye çıktığınızda şehir manzarasını izlemekle yetinmeyip sky jump ve sky walk etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Sky Tower

3. Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi

Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi, Auckland’ın dünya çapında uzmanı olduğu konuda yani denizcilik konusunda nasıl geliştiğini görebileceğiniz müzedir. Yeni Zelanda’nın tarihteki topluluğunun yani Maorilerin denizcilik konusunda gösterdikleri gelişmeleri, bu alandaki eserleri inceleme fırsatını bu müzede bulabilirsiniz. Denizciliğe özel bir ilgisi olanların, Auckland’a gittiğinde ilk olarak gezip görmesi gereken yer kesinlikle burasıdır.

Yeni Zelanda Denizcilik Müzesi

4. Waitakere Ranges

Waitakere Ranges, Auckland’ın doğasını, doğal yaşamını ve eşsiz güzelliklerini size gösterecek olan yerdir. Şehir merkezine uzak bir konumda yer alan Waitakere Ranges, ancak arabayla veya bu güzergahta çalışan otobüslerle gidebileceğiniz bir yerdir. Uzun bir yol kat ederek gideceğiniz bu doğa alanı, bu kadar zahmete katlandığınıza inanın ki değecek. Waitakere Ranges alanını gezerken birçok plaj, yağmur ormanı, şelale ve park keşfedeceksiniz.

Waitakere Ranges

Auckland hakkında daha fazla şey keşfet!

Auckland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Auckland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Auckland uçak bileti almayı kararlaştırdınız fakat hangi tarihler arasında gideceğinize henüz karar veremediyseniz size tavsiyemiz, Auckland’ın önemli günlerine ve festivallerine göre gidiş-dönüş vaktinizi belirlemeniz. Çünkü bu önemli günleri kaçırmanızı istemeyiz. Auckland’ın kültürünü yansıtan önemli günler şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Auckland Uçak Bileti