1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Van Gogh Müzesi
  2. Anne Frank'ın Evi
  3. Vondelpark
  4. Dam Meydanı

1. Van Gogh Müzesi

Van Gogh Müzesi, Avrupa’nın hatta dünyanın en büyük Van Gogh koleksiyonunun yer aldığı müzedir. Dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh’un eserleri burada yer almaktadır. Sadece 2014 yılında müzenin ziyaretçileri 2 milyonu bulmuştur. Sanata ve özellikle resme merakınız varsa Van Gogh Müzesi’ni mutlaka gezip görmelisiniz.

Van Gogh Müzesi

2. Anne Frank'ın Evi

Anne Frank'ın Evi de müze severler için güzel bir yer olacaktır. Anne Frank’in ve ailesinin 2 yıl boyunca, 2. Dünya Savaşında Nazilerden saklanarak gizli bir odada yaşama tutunmaya çalıştığı bu ev, sonradan müzeye çevrilmiştir. Her yıl müzenin önünde ziyaretçilerden kuyruklar oluşmaktadır.

Anne Frank'ın Evi

3. Vondelpark

Vondelpark adı verilen park ise Amsterdam’ın şüphesiz en ünlü parklarındandır. 47 hektarlık bu parkta her yıl yaklaşık olarak 10 milyon kadar ziyaretçi ağırlanmaktadır. Parkın içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz, havanın uygunluğuna bağlı olarak çimlere uzanabileceğiniz, bisiklete binebileceğiniz alanlar mevcut. Hatta yaz mevsiminde açık hava tiyatroları ve ücretsiz konserlerin verildiği bir yer olmaktadır.

Vondelpark

4. Dam Meydanı

Dam Meydanı, şehrin en işlek olduğu alandır. Bu meydan kentin neredeyse şehir merkezi denilebilecek nitelikteki yeridir. Yapılan çoğu etkinlik burada gerçekleşmektedir. Amsterdam’da bu Dam Meydanı’nı bilmeyen neredeyse yoktur. Birçok alışveriş tutkunları için de yerel ve küresel markalar burada mevcuttur.

Dam Meydanı

Daha Fazlasını Keşfet!

Amsterdam Nerede Yenir

Amsterdam Nerede Yenir

Amsterdam'ın pek fazla meşhur yemeği olmasa da var olan yemeklerini yiyebileceğiniz harika mekanlar vardır. Şehrin ortasından geçen kanalların kenarları, birbirinden farklı konseptlerle hazırlanmış kafe ve restoranlarla doludur. Buralarda göz alabildiğine su ve yeşillik manzarasıyla yemek yiyebilirsiniz. Amsterdam seyahati hazırlığınız tamamsa Amsterdam uçak biletinizi sitemizden hemen alın! Uçak biletinizi aldıktan sonra size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam Otel Tavsiye

Amsterdam Otel Tavsiye

Amsterdam uçak biletinizi aldıktan sonra artık bu seyahat için planlar kurmaya, nerede kalacağım diye düşünmeye şimdiden başlayabilirsiniz. Amsterdam’da her bütçeye uygun konaklayacak oteller mevcuttur. Elbette ki otellerin şehir merkezine ve turistik alanlara yakınlığı, konforları ve sunduğu imkanları değişikliği dolayısıyla ücretleri değişiklik gösterecektir. Bizim, Amsterdam’da konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Amsterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Dünyanın en renkli ve hareketli şehirlerinden biri olan Amsterdam'da yılın her mevsimi birçok etkinlik düzenlenir. Amsterdam halkının ve turistlerin yoğun katılım gösterdiği bu festivallerden bazılarını sizin için listeledik. Amsterdam seyahatinizi planlarken bakabileceğiniz Amsterdam'da festivaller şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam'da Alışveriş - Ne Alınır?

Amsterdam'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapmak isterseniz Dam Meydanı’nda istediğiniz türden kıyafet, teknolojik alet, hediyelik eşyalar satan birçok mağaza bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Amsterdam Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Amsterdam her ne kadar soğuk olursa olsun, gece hayatıyla içinizi ısıtabilecek barlara sahiptir. Amsterdam’ın samimi gece hayatı içinde kendinizi bulmak istiyorsanız şimdi tek yapmanız gereken sitemize girip online uçak bileti almak!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam Ne Yenir?

Amsterdam Ne Yenir?

Hollanda mutfağı genellikle sadelikten yanadır. Çoğunlukla yemekleri sebze çeşitlerinden ve az miktarda etten oluşmaktadır. Hollanda'nın en meşhur yiyeceklerinden birisi peynirleri. Dünyaca ünlü bu peynirleri Amsterdam seyahatinizde yerinde yemenizi öneririz. Bunun dışında Amsterdam halkı atıştırmalık tüketmeyi severler. Bunlar arasında en çok sosis, patates kızartması gibi yiyecekler vardır. Hollanda'nın meşhur birasının yanında bu atıştırmalıkları yiyebilirsiniz. Hollanda'da bu atıştırmalık tarzı yemekler geliştirilmiştir. Örneğin, bildiğimiz patates kızartmasına sos ekleyerek, buna patat ismini vermişlerdir. Patat yemeği bir külah içinde satılır ve birçok farklı sosla tüketilebilir. Sokakta yürürken elinizde bile yiyebileceğiniz harika bir atıştırmalıktır. Hollanda mutfağını merak ediyorsanız şimdi tek yapmanız gereken Amsterdam varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden almak! Hollanda mutfağını size yansıtacak olan lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Amsterdam’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Amsterdam’da genel olarak okyanus iklimi hissedilmektedir. Sonbahardan başlayıp ilkbaharın ortalarına kadar yani kasımdan mart ayına kadar havalar kapalı ve soğuk seyrediyor. Bu ayların daha çok yağışlı geçtiği ve kışları batı rüzgarlarının da sert etkisi göz önünde bulundurulduğunda Amsterdam’ı ziyaret etmek için pek uygun zamanlar olmadığını söyleyebiliriz. Gezileriniz için ideal zamanlar nisan ortalarından eylül sonlarına kadar olan dönemdir. 

Amsterdam’a gitmek için en uygun dönem olan nisan-eylül dönemi için en ucuza uçak bileti mi arıyorsunuz? Endişelenmeyin, sizin için sitemizde en ucuza Amsterdam uçak biletlerini satışa sunduk!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam Hakkında

Amsterdam Hakkında

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Kuzey Hollanda Eyaletinde yer alan Amsterdam’ın nüfusunun 2019 verilerinden elde edilen bilgilere göre 863 bini aştığı söylenebilir. Çevresindeki küçük yerleşkeleri de dahil edecek olursak Amsterdam’ın nüfusunun 2.5 milyona yakın olduğunu söylememiz de pek mümkündür. Kentin kuruluşunun tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. 12. yüzyılda küçük bir balıkçı kasabası olarak Amstel nehrinin kıyılarına kurulmuş olan bu kent, günümüzde Hollanda’nın kültürel ve zenginlik bakımından en önde gelen şehirlerinden birisidir. İsminin tarihi de bu hikâyeye dayanmaktadır. Adı aslında Amstel nehrinin üzerine kurulan bentlere verilen ismin birleşmesiyle oluşur. O zamanlarda bu bentlere “dam” adı veriliyordu. İlk kullanımı Amstelredamme olan bu kentin adı sonradan sonraya Amsterdam olmuştur. 12. Yüzyıldan geriye pek yapı kalmamış da olsa genel olarak kentte 17. yüzyıldan kalma yapılar vardır. Her ne kadar 12. yüzyıldaki yapıları korunmamış olsa da 17. yüzyıldaki yapıları oldukça iyi bir şekilde korumuşlardır. Bu özelliğinin de Avrupa’nın en dikkat çekici şehirlerinden olmasında katkısı vardır. Tarihi dokularından bahsetmişken Amsterdam’daki Dam Meydanı bu konuda çok ünlenmiştir. Her yıl dünyanın dört bir yerinden turist ağırlamaktadır.

Ayrıca Amsterdam, dünyada en çok turist ağırlayan 5. turizm şehridir. Öyle ki bu turistlerin sayıları zaman zaman 5 milyonu bulabilmektedir. Bu kadar turist çekmesindeki önemli etkenler her ne kadar şehrin tarihi dokusu olsa da şehirde çok önemli müzelerde yer almaktadır. Kentin en önemli müzeleri arasında Rjiksmuseum ve Van Gogh Museum gibi müzeler yer almaktadır. Kentin ulaşımında büyük oranla toplu taşıma araçları kullanılır. Otobüsler ve tramvaylar çoğunluktadır. Aynı zamanda Amsterdam bisiklet kullananları da düşünerek birçok bisiklet yolu ve bisiklet park alanlarıyla bisiklet kültürü oluşmuş hatta gelişmiş bir şehirdir. Şehirde Universiteit van Amsterdam (Amsterdam Üniversitesi) ve Vrije Universiteit Amsterdam (Amsterdam Özgür Üniversitesi) adında iki üniversite bulunmaktadır. Eğer Amsterdam’a gidecekseniz biletinizi hiç dışarı çıkmadan birkaç tıklama ile online bilet al sekmesinden kolayca alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Amsterdam Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz