1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Gezilecek Yerler

11 Mart 2021 18:09
  1. Van Gogh Müzesi
  2. Anne Frank'ın Evi
  3. Vondelpark
  4. Dam Meydanı

1. Van Gogh Müzesi

Van Gogh Müzesi, Avrupa’nın hatta dünyanın en büyük Van Gogh koleksiyonunun yer aldığı müzedir. Dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh’un eserleri burada yer almaktadır. Sadece 2014 yılında müzenin ziyaretçileri 2 milyonu bulmuştur. Sanata ve özellikle resme merakınız varsa Van Gogh Müzesi’ni mutlaka gezip görmelisiniz.

Van Gogh Müzesi

2. Anne Frank'ın Evi

Anne Frank'ın Evi de müze severler için güzel bir yer olacaktır. Anne Frank’in ve ailesinin 2 yıl boyunca, 2. Dünya Savaşında Nazilerden saklanarak gizli bir odada yaşama tutunmaya çalıştığı bu ev, sonradan müzeye çevrilmiştir. Her yıl müzenin önünde ziyaretçilerden kuyruklar oluşmaktadır.

Anne Frank'ın Evi

3. Vondelpark

Vondelpark adı verilen park ise Amsterdam’ın şüphesiz en ünlü parklarındandır. 47 hektarlık bu parkta her yıl yaklaşık olarak 10 milyon kadar ziyaretçi ağırlanmaktadır. Parkın içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz, havanın uygunluğuna bağlı olarak çimlere uzanabileceğiniz, bisiklete binebileceğiniz alanlar mevcut. Hatta yaz mevsiminde açık hava tiyatroları ve ücretsiz konserlerin verildiği bir yer olmaktadır.

Vondelpark

4. Dam Meydanı

Dam Meydanı, şehrin en işlek olduğu alandır. Bu meydan kentin neredeyse şehir merkezi denilebilecek nitelikteki yeridir. Yapılan çoğu etkinlik burada gerçekleşmektedir. Amsterdam’da bu Dam Meydanı’nı bilmeyen neredeyse yoktur. Birçok alışveriş tutkunları için de yerel ve küresel markalar burada mevcuttur.

Dam Meydanı

Amsterdam hakkında daha fazla şey keşfet!

Amsterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Amsterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Dünyanın en renkli ve hareketli şehirlerinden biri olan Amsterdam'da yılın her mevsimi birçok etkinlik düzenlenir. Amsterdam halkının ve turistlerin yoğun katılım gösterdiği bu festivallerden bazılarını sizin için listeledik. Amsterdam seyahatinizi planlarken bakabileceğiniz Amsterdam'da festivaller şöyle:

berilaslaner
11 Mart 2021 Perşembe
Amsterdam Uçak Bileti