1. Anasayfa
  2. Amman Uçak Bileti

Amman Uçak Bileti

Amman Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Amman Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Amman’a Ankara ve Trabzon şehirlerinden direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Ankara ile Amman arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir. Trabzon ile Amman arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir. Trabzon ve Ankara dışındaki diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Amman’a gidebilirsiniz. Amman’a sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aegean Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Sun Express’tir.

Amman uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız seyahatinizden en az 89 gün öncesinden sitemizden uçak biletinizi almanızı öneririz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Amman’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Amman Hakkında
  3. Amman Ne Yenir?
  4. Amman Nerede Yenir
  5. Amman Gezilecek Yerler
  6. Amman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Amman’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Amman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Amman Otel Tavsiye

Amman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Amman şehrine sivil kategoride aktif olarak hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır o da Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’dır. Amman varışlı uçak biletinizi alıp yolculuğunuzu gerçekleştirdiğinizde ineceğiniz havalimanı, Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’dır.

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı Amman’ın dünyaya açılan kapısı niteliğindedir. Ürdün’ün en işlek havalimanı olan Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı, 1983 yılında açılmıştır. Havalimanı ismini ise Ürdün Kralının eşinden almaktadır. Amman şehrinin sınırları içerisindeki Zizye ilçesinde yer alan bu havalimanının Amman şehir merkezine uzaklığı ise 30 kilometredir. Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’ndan Amman şehir merkezine ulaşım için ise üç ayrı vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arası hizmet veren otobüsler Sariyah Airport Express otobüsleridir. Bu otobüslerin tek yön gidiş ücreti ise 2,50 Ürdün Dinarıdır. Otobüs ile havalimanından şehir merkezine yolculuğunuz ise yaklaşık 1 saat sürecektir.

Taksi ile toplu taşıma bekleme derdi olmadan kolayca havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 40-45 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sixt ve Avis gibi Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden aracınızı kullanacağınız günler için kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Airport Rd. yolunu takip edebilirsiniz.

Amman’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Amman’da şehir içi ulaşımınızı genellikle taksilerle sağlamanız gerekmektedir. Çünkü Amman’da henüz gelişmiş toplu taşıma sistemi bulunmamaktadır. Bazı merkezi bölgeler arası otobüs vardır fakat metro, tramvay gibi vasıtalar yoktur. Amman’da alışverişinizi ise Cuma gününe bırakmamanızı tavsiye ederiz. Cuma günleri kutsal gün sayıldığından çoğu yer açık olmaz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz