1. Anasayfa
 2. Amman Uçak Bileti

Amman Uçak Bileti

Amman Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Amman Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Amman’a Ankara ve Trabzon şehirlerinden direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Ankara ile Amman arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir. Trabzon ile Amman arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir. Trabzon ve Ankara dışındaki diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Amman’a gidebilirsiniz. Amman’a sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aegean Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Sun Express’tir.

Amman uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız seyahatinizden en az 89 gün öncesinden sitemizden uçak biletinizi almanızı öneririz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Amman’a Nasıl Gidilir?
 2. Amman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Amman’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Amman Hakkında
 5. Amman Ne Yenir?
 6. Amman Nerede Yenir
 7. Amman Gezilecek Yerler
 8. Amman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Amman’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Amman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Amman’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Amman Otel Tavsiye

Amman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Amman şehrine sivil kategoride aktif olarak hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır o da Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’dır. Amman varışlı uçak biletinizi alıp yolculuğunuzu gerçekleştirdiğinizde ineceğiniz havalimanı, Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’dır.

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı Amman’ın dünyaya açılan kapısı niteliğindedir. Ürdün’ün en işlek havalimanı olan Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı, 1983 yılında açılmıştır. Havalimanı ismini ise Ürdün Kralının eşinden almaktadır. Amman şehrinin sınırları içerisindeki Zizye ilçesinde yer alan bu havalimanının Amman şehir merkezine uzaklığı ise 30 kilometredir. Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’ndan Amman şehir merkezine ulaşım için ise üç ayrı vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arası hizmet veren otobüsler Sariyah Airport Express otobüsleridir. Bu otobüslerin tek yön gidiş ücreti ise 2,50 Ürdün Dinarıdır. Otobüs ile havalimanından şehir merkezine yolculuğunuz ise yaklaşık 1 saat sürecektir.

Taksi ile toplu taşıma bekleme derdi olmadan kolayca havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 40-45 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sixt ve Avis gibi Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden aracınızı kullanacağınız günler için kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Airport Rd. yolunu takip edebilirsiniz.

Amman’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Amman’da görülen iklim tipi Akdeniz iklimine benzer bir iklimdir. Amman’da kış ayları yağışlı geçmektedir. En yağışlı olduğu ay ise ocak ayıdır. Kış aylarında sıcaklık eksinin altına düşmez ve en soğuk ay olan ocak ayında bile en düşük sıcaklık 2-3 derece arasında değişmektedir. Yaz ayları ise ideal sıcaklıkta geçmektedir. En sıcak ay olan ağustos ayında sıcaklık en fazla 32-34 dereceye kadar çıkmaktadır. Amman şehrine gitmek için en uygun aylar ise yağışın az olduğu ve sıcaklığın ideal olduğu yaz aylarıdır.

Tabi siz yağmur severlerdenseniz ve Amman’ın bu atmosferinin tadını çıkarmak isterseniz dilediğiniz zaman için en ucuz uçak biletini sitemizden alabilirsiniz.

Amman Hakkında

Amman, Orta Doğu’nun en önemli ülkelerinden biri olan Ürdün’ün başkenti ve birçok yönden merkezi olan şehirdir. Amman şehrinin başlıca en önemli özelliği çok eski bir tarihe sahip olmasıdır. Amman şehrinin kuruluşu MÖ 7000 senesine kadar gitmektedir. Ve o tarihten günümüze kadar Amman, yaşayan bir şehir olmayı başarmıştır. Amman’ın diğer bir önemli özelliği ise Ürdün siyasetinin kalbinin attığı yer, yani merkezi olmasıdır. Bununla birlikte ticaretin, ulaşımın ve kültürün kalbinin attığı yer de yine Amman şehridir. Ürdün’ün başkenti ve yaşayan en eski şehirlerden biri olan Amman’a gitmek için online uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve Amman’ı yakından tanımaya başlayın. Amman Ürdün topraklarının batı kesiminde, Batı Şeria’ya yakın bir yerde yer almaktadır. Amman’ın bir diğer önemli özelliği ise Ürdün ülkesinin en kalabalık şehri olmasıdır. Nüfusu güncel verilere göre 4 milyon 8 bine yaklaşmıştır. Amman’da kullanılan para birimi Ürdün dinarıdır. Şehre gittiğinizde iletişim kurabileceğiniz resmi dil ise Arapçadır.

Amman Ne Yenir?

Amman, Ürdün yemek kültürünü en iyi yansıtan şehirdir. Ürdün mutfağında ise etli yemekler çoğunluktadır. Amman’a gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken, tadı damağınızda kalacak lezzetler şunlardır:

1. Falafel

Falafel

Falafel, Ürdün mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Falafel, nohut ve bir çeşit fasulyenin harç haline getirilip yuvarlanıp kızartılmasıyla yapılmaktadır. Türkiye’ye de yayılmış olan bu lezzeti özellikle Amman’da tatmalısınız.

2. Shawarma

Shawarma

Shawarma, Amman yöresine özgü oldukça doyurucu bir yemektir. Dürüm tarzında hazırlanan bu yemeğin ana malzemesi ise Ürdün yöresinde sıklıkla tüketilen koyun etidir. Tabi dürümün içerisine koyun etinin yanında birçok çeşit baharat da girince oldukça lezzetli bir hal almaktadır.

3. Künefe

Künefe

Künefe ise Amman’da tatlı arıyorsanız ilk tercihiniz olmalı. Daha önce yediğiniz künefeleri unutun! Amman tarzı künefeye bayılacaksınız. Hemen hemen her restoranda künefeyi bulabilirsiniz.

Amman Nerede Yenir

Amman’da nerede karnımı doyururum diye endişelenmeyin. Eğer Amman uçak biletinizi de alıp her şeyi ayarladıysanız size tavsiye ettiğimiz restoranlara göz atarak restoran endişenizi giderebilirsiniz.

Hashem Restaurant

Hashem Restaurant

Hashem Restaurant, Amman yöresinin ünlü yemeği olan falafeli en lezzetli haliyle yiyebileceğiniz restorandır. Özel bir falafel restoranı olan Hashem Restaurant’ta oldukça uygun fiyata karnınızı doyurabilirsiniz. Hashem Restaurant’ın bu kadar popüler olmasının bir sebebi de canlı bir cadde üzerinde yer almasıdır.

Sufra Restaurant

Sufra Restaurant

Sufra Restaurant, Orta Doğu lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz popüler bir restorandır. Humusun ve Ürdün’ün meşhur et yemeklerinin tadına bu restoranda bakmanızı tavsiye ederiz. Üstelik bu restoranın bahçe tarzında açık hava bölümü de bulunduğundan ferah bir şekilde de akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

V Lounge & Restaurant

V Lounge & Restaurant

V Lounge & Restaurant, Amman şehrinin popüler et restoranıdır. Amman’da hemen hemen her restoranda koyun eti kullanılmaktadır. Koyun etinden sıkıldıysanız etin her türlüsünü bulabileceğiniz V Lounge& Restaurant’a gidebilirsiniz. Arkadaşlarınızla kalabalık bir yemek yiyecekseniz de bu restoran sizin için oldukça uygun olacaktır.

Shahrazad Restaurant

Shahrazad Restaurant

Shahrazad Restaurant, Amman’da en uygun fiyata karnınızı doyurabileceğiniz restorandır. Bir mangal restoranı olan Shahrazad Restaurant’ta şiş kebaptan tandır kebabına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Restoran mutfağında özel olarak yapılan ve pişer pişmez size sunulan lavaş ekmeklerinden de burada bol bol yiyebilirsiniz.

Amman Gezilecek Yerler

Orta Doğu bölgesinde bir şehir gezmek istediyseniz gitmeniz gereken şehir kesinlikle Amman’dır. Amman size Orta Doğu kültürünü ve yaşantısını en iyi şekilde aktaracak olan şehirdir. Amman’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Amman Kalesi

Amman Kalesi

Amman Kalesi, yüzyıllardır ayakta duran ve Amman’ın ne kadar eski bir şehir olduğunu yansıtan kaledir. Amman’da yapılan arkeolojik kazıların çoğu bu alanda yapılmaktadır. Bu tarihi kale Amman bölgesindeki birçok savaşı, olayı görmüş ve Bizans, Roma gibi önemli uygarlıkları ağırlamış olan kaledir.

Roma Amfitiyatrosu

Roma Amfitiyatrosu

Roma Amfitiyatrosu, Roma uygarlığının Amman şehrine bıraktığı önemli yapılardandır. 6000 kişi kapasiteli bu büyük amfitiyatro, Amman şehrine Philadelphia adı verildiği zamanlarda inşa edilmiştir. Günümüzde de kullanılmakta olan bu yerde, yıl içerisinde birçok festival yapılmaktadır.

Yedi Uyuyan Mağarası

Yedi Uyuyan Mağarası

Yedi Uyuyan Mağarası, Amman şehrinde yüzyıllardır anlatılan efsanenin yaşandığı mağaradır. Bu efsaneye göre, Amman’daki Roma döneminde yedi genç imparatorun zulmünden kaçarak bu mağaraya saklanmışlardır. İmparatorun gönderdiği asker de mağaranın çıkışını kapatarak yedi gencin ölmesini istemiştir. Fakat yedi genç ölmemiş, yaklaşık 300 yıl sonra mağaradan çıkmışlardır. Efsanenin yaşandığı Yedi Uyuyan Mağarası’nı Amman’a gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Ürdün Arkeoloji Müzesi

Ürdün Arkeoloji Müzesi

Ürdün Arkeoloji Müzesi, Amman’ın tarihine ışık tutan müzedir. Amman, çok köklü bir tarihe sahiptir. Hatta halen yaşayan en eski dünya kenti olma unvanına sahiptir. Bu tarihi şehirde yapılan kazılarda bulunan eserler de oldukça eski dönemlere ait ve önemlidir. Birçok medeniyetin Amman’a bıraktığı izleri bu müzeyi gezerek görebilirsiniz.

Dünyanın tarihe açılan kapısı olan Amman’a gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer uçak biletiniz hazır değilse sitemizden ucuza online uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

Amman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Amman, Orta Doğu bölgesinde yer alan diğer şehirlere göre oldukça canlı bir gece hayatına sahiptir. Amman’da doyasıya eğlenmek isterseniz şu mekanları tercih edebilirsiniz:

Radiance Club Amman

Radiance Club Amman

Radiance Club Amman, Amman’da eğlencenin kalbinin attığı mekandır. Neredeyse her gece tıklım tıklım doludur. Burada kendinizi müziğin ritmine kaptırıp sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz. Bu mekanın özel ışıklandırmasının da hoşunuza gideceğini şimdiden söylemeliyiz.

JR The Wine Experience

JR The Wine Experience

JR The Wine Experience, Amman’ın ünlü şarap evidir. Burada en özel şarapları tadabilir, dilerseniz şişe halinde satın alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla keyifli sohbet için oldukça uygun olan bu mekanda Amman şarabını tatmanızı tavsiye ederiz.

CLSTR

CLSTR

CLSTR, hem ucuza bira içebileceğiniz hem de gecenin tadını çıkarabileceğiniz mekandır. CLSTR özellikle dans gösterileri ile ünlenmiş bir mekandır. Burada yerli, yabancı çoğu dansçının gösterisini izleyebilir ve ünlü dj konserlerine de yine bu mekanda katılabilirsiniz.


Paloma Rooftop Amman

Paloma Rooftop Amman

Paloma Rooftop Amman, Amman seyahatiniz sırasında soluklanıp bir iki bir şey içmek istediğinizde tercih etmenizi tavsiye ettiğimiz bardır. Bu barda aradığınız alkollü içecekleri en uygun fiyata bulabilirsiniz. Mekanın balkonunda oturmayı da tercih edebilir, içkinizi yudumlarken Amman manzarasını seyredebilirsiniz.

Amman varışlı uçak biletinizi fazla zaman kaybetmeden ve en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

Amman’da Alışveriş - Ne Alınır?

Amman’da alışveriş yapmak isterseniz Wakalat Caddesi ve Sweifieh Caddesi’ne gidebilirsiniz. Amman’dan sevdiklerinize hediye olarak ise farklı kokulardaki esanslardan alabilirsiniz.

Amman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Amman’ın festivallerini kaçırmak istemiyorsanız festival tarihleri için uçak biletinizi ister hemen şimdi alabilir, isterseniz de o tarih için rezervasyon yapabilirsiniz.

Tümünü Göster

Amman’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Amman’da şehir içi ulaşımınızı genellikle taksilerle sağlamanız gerekmektedir. Çünkü Amman’da henüz gelişmiş toplu taşıma sistemi bulunmamaktadır. Bazı merkezi bölgeler arası otobüs vardır fakat metro, tramvay gibi vasıtalar yoktur. Amman’da alışverişinizi ise Cuma gününe bırakmamanızı tavsiye ederiz. Cuma günleri kutsal gün sayıldığından çoğu yer açık olmaz.

Amman Otel Tavsiye

Amman’da adım attığınız çoğu yerde otel olduğunu söyleyebiliriz. Turizm sektörü açısından günden güne daha da gelişen Amman, otelcilik konusunda da gelişmekte olan bir şehirdir. Amman’a gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şuralardır:

1. Layaali Amman Hotel

Layaali Amman Hotel

Layaali Amman Hotel, Amman’daki en uygun fiyatlı otellerden biridir. Bu otelin en büyük avantajı gezilecek yerlere oldukça yakın olmasıdır. Amman Roma Tiyatrosu’na ise sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bu otelin bu kadar uygun bir fiyata sunduğu imkanları görünce çok şaşıracaksınız.

2. Toledo Hotel

Toledo Hotel

Toledo Hotel, 3 yıldızlı bir oteldir. Bu otelin odaları o kadar geniş ve ferah ki dilediğiniz kadar bu odaya yerleşebilirsiniz. Toledo Hotel’de kalmayı tercih ederseniz havuz, spa ve spor salonu imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Bir gecelik ücreti ise ortalama düzeydedir.

3. Le Royal Hotel & Resorts Amman

Le Royal Hotel & Resorts Amman

Le Royal Hotel & Resorts Amman, Amman’ın en gösterişli otellerinden biridir. 5 yıldızlı olan bu otelde kalmayı tercih ederseniz pahalı denilebilecek derecede bir ücret ödemek durumundasınız. Tabi siz ücret umurumda değil rahat edeyim, lüks bir otelde kalayım diyorsanız bu otel tam sizin için.

Amman’da nerede kalacağınızı da ayarladıysanız, sıradaki aşama olarak online uçak biletinizi de alarak valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Valencia